Konec gentlemanů v Čechách? - Horoskopy na HOROSKOP.cz - horoskop 2020, dnešní horoskopy, horoskopy online, partnerský horoskop a čínský horoskop
Astrocelebrita dne
Astrocelebrita
Dara Rolins
Znamení: Střelec - horoskopy >>
Datum narození: 07.12.1972
Místo narození Bratislava
Profese: zpěvačka

reklama Reklama horoskopy
Předpověď počasí
BlueBoard.cz

reklamaReklama horoskopy


Objednejte si osobní horoskopy nebo partnerský horoskop od našich astrologů >>Konec gentlemanů v Čechách?


01.01.2009 |  autor: horoskopy |  ++++++  |  doporučit email |  vytisknout vytisknout

Doba se mění a my musíme jít s ní. Největší hodnotou se pomalu ale jistě stává čas, neboť ho máme pořád méně a méně. A to tak málo, že téměř žádný nezbývá na vytváření vztahů.

Jak takovou situaci řešit? Někdo setrvává pořád v tom stejném, ani ne tak z lásky jako spíše ze zvyku, mnozí si v tom všem shonu pomalu ani neuvědomují, že nějaký vztah mají no a ten zbytek zahání samotu prací...a času je ještě méně. Nedávno se mi do ruky dostala kniha o lásce. Prostě vše pro pravé romantiky. Od citátů, veršů, návodů jak napsat milostný dopis, přes květomluvu, typy a triky až po milostný horoskop. Zběžně jsem knihu prolistovala a ihned mě napadly dvě otázky: 1) Kdo si najde čas takovou tu knihu přečíst? , 2) Kdo si ji koupí? Vzhledem k mé zkušenosti s naší mládeží mi jaksi nejde dohromady obrázek soudobého chlapce, kupujícího si knihu s podobnou tematikou, čtoucího ji po večerech a píšícího podle daných instrukcí milostný dopis.....Možná by se ještě vzmohl na SMS ale na 120 znaků psaní návod nepotřebujeme si nikdo... Je to až smutné, jak to dnes vypadá s city. Zdá se, jako by romantici a gentlemani vymřeli. No jen zavzpomínejte. Kdy vám naposled kdo složil báseň či poslal milostný dopis? (dopis, ne email či esemesku). Kdy vám kdo naposled podržel dveře a nechal vejít první, odsunul židli v restauraci nebo snad otevřel dveře do auta?....Pánové, pokud čtete tento článek věřte, že na tohle dámy tzv. berou. Zapomeňte na slupku drsňáka s výrazem: ,,Nechceš, bejby, neber.“ Právě proto, že současnost je zahlcena takovýmito typy (co ovšem pod tvrdou slupkou často ukrývají vlastní nejistotu) jsou gentlemani vyhledávaným nedostatkovým zboží.

Jak vlastně vypadá takový gentleman? Popišme ho jako téměř vyhynulý druh, vyskytující se již pouze mezi střední a starší generací.
Gentleman nikdy nenechá dámu platit v restauraci, nikdy ji nedovolí nést těžké tašky. Vždy je k ní milý a v její přítomnosti si odpouští přisprostlé výrazy či, nedej bože, poznámky na kolemjdoucí žena a dívky. Vždy je dobře upraven a o společných chvilkách dává jasně najevo, že ať už se děje cokoli, v tuto chvíli je pro něj ONA to hlavní. Netelefonuje hodinu s kamarády a otráveně nepíše sms zatímco ona mu vypráví zážitky z jejího dne. Občas přinese květinu, jen tak, napíše dopis, nebo pozve na procházku...Pokud dáma nekouří, v životě by si nezapálil v její společnosti.

Znáte někoho takového? Pak vězte, že máte tu čest vidět to, co za pár let budou děti znát jen z filmů pro pamětníky. Světu dnes vládne technika, počítače, internet. A to i co se vztahů týče. Nemáte čas hledat známost? Navštivte seznamku!
Nutno říci, že i já s ní mám své zkušenosti. Kolega v práci mi podal inzerát. ,,Vyčisti si mailovou schránku,“ řekl mi s lišáckým úsměvem na tváři před víkendem, ,,budou ti teď chodit desítky odpovědí“... a také že ano. Napočítala jsme jich něco ke stovce. Po první desítce mě už přestalo bavit a odepisovat (otázkou je, co zabere více času-sedět na počítači nebo se snažit seznámit osobně?). Z této první desítky jsem vyřazovací metodou zvolila jednoho adepta. Upoutal mě už tím, že bez dlouhých průtahů mi poskytl své číslo, dva telefonáty a schůzka byla domluvena. Přijel Ital, mluvící česky, v luxusním autě, na ruce zlaté Rolexy, oblek Dolce a Gabana. Ve svých letních šatech jsme si vedle něj připadala jak chudá příbuzná. Na mou udivenou otázku, proč zrovna muž jeho postavení vyhledává schůzky přes internet se mi dostalo ne příliš překvapující odpověď: čas. Je velice vytížený a tak na seznamování se na veřejnosti není ani čas ani příležitost.

Sešli jsem se celkem dvakrát, po třetí jsem ,,vztah“ přerušila, když mi na druhé schůzce začal říkat ,,miláčku“ a důvěrně kladl ruku na stehno. Pravdou však je, že znám i pár lidí, kteří se díky internetu našli.... A tak vám všem, svobodným či nešťastně zamilovaným, přeji mnoho úspěchů ve vyhledávání vztahů a na závěr si půjčím moudro jednoho z velikánů: ,,Člověk se nejprve musí naučit být sám se sebou, teprve pak umí být i s druhými.“


Hvězdná poradna
Iris

Iris

Astrologie, Práce s kyvadlem
Informace o věštkyni »
Budete bohatí? Poodhalte se mnou roušku tajemství!
Astroložka Iris na tel.: 906 704 704!
nejsem PŘIPOJENA 906 704 704
Kateřina

Kateřina

Astrologie, Výklad karet
Informace o věštkyni »
Zklamali jste se v někom? Co bude dál? Nahlédnu do vaší budoucnosti!
Zavolejte na tel.: 906 704 704! Astroložka Kateřina
nejsem PŘIPOJENA 906 704 704
Poskytuje: E.M.A. Europe s.r.o., 1 min/70 Kč vč. DPH, P. O. Box 14, 110 15 Praha 015

reklama

Reklama horoskopy


Vlastní vyhledávání
   Horoskopy pro mobilní zařízení | RSS rss feed
Podmínky používání | 
Kontakt | 
Partneři | 
Spolupráce | 
Reklama | 
Copyright © 2004 – 2015 HOROSKOP.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Poskytovatel audio textových služeb: E.M.A. Europe s.r.o., 1 min/70 Kč vč. DPH, P. O. Box 14, 110 15 Praha 015, www.platmobilem.cz