Charaktery podle dnů v týdnu - Horoskopy na HOROSKOP.cz - horoskop 2020, dnešní horoskopy, horoskopy online, partnerský horoskop a čínský horoskop
Astrocelebrita dne
Astrocelebrita
Tatiana Vilhelmová
Znamení: Rak - horoskopy >>
Datum narození: 13.07.1978
Místo narození Praha
Profese: česká herečka

reklama Reklama horoskopy
Předpověď počasí
BlueBoard.cz

reklamaReklama horoskopy


Objednejte si osobní horoskopy nebo partnerský horoskop od našich astrologů >>Charaktery podle dnů v týdnu


17.07.2020 |  autor: mm, horoskop |  ++++++  |  doporučit email |  vytisknout vytisknout

Nejen měsíc, ve kterém jste se narodili a jemu příslušející sluneční znamení ovlivňuje lidskou povahu. Také den v týdnu, ve který jste přišli na svět, má svou vládnoucí planetu, která se odráží v tom, jací jste, ve vašich vlastnostech, životním postoji i způsobu myšlení.

Sedm dnů, sedm nebeských těles
Staří Římané, kterým vděčíme za sedmidenní týden, byli také průkopníky učení, kdy přiřadili ke každému dni jednu planetu. Zařadili mezi ně i Slunce a Měsíc, které jimi ve skutečnosti nejsou, což starověcí učenci  samozřejmě ve své době ještě netušili. Za planety považovali vše, co bylo viditelné na obloze pouhým okem. Dnes se lidé mnohem častěji než s planetami identifikují se znameními zvěrokruhu a rádi říkají: „jsem Lev, Skopec, Býk atd. a proto mám takové vlastnosti.“ Ovšem někdy zapomínají na to, proč má každé jednotlivé znamení charakteristické povahové rysy.  Ke každému totiž náleží vliv určité planety, která      ovlivňuje charakter a chování člověka. Ovšem na finální povaze se podílí řada dalších faktorů, kromě postavení ostatních planet v čase narození mimo jiného také den v týdnu, neboť i ten má svou vládnoucí planetu. A pro zajímavost: planetám zase podle nauce o andělech vládne některý z archandělů či andělů a tak se můžeme podívat i na to, který z nebeských bytostí má podle dne v týdnu, kdy jste se narodili, „na povel“ právě vás.

Pondělí
První den v týdnu je pod nadvládou Měsíce. Je to planeta podvědomí, nálad, citů. Není divu, že propůjčuje lidem, narozeným v pondělí, hloubavost, notnou dávku fantazie a zálibu ve snění. Bývají  také velmi emotivní, milí a vlídní, často se u nich vyskytují ochranitelské sklony. Mnohdy neumějí říkat „ne“ a nechávají se ovlivnit okolím díky vrozené pasivitě, kterou se jim ne vždy podaří překonat.
Podle angelologie náleží pondělí pod vliv archanděla Gabriela. Právě on je biblickým zvěstovatelem zprávy o narození dvou význačných synů, Ježíše a Jana Křtitele. Bývá proto nazýván poslem dobrých zpráv, andělem radosti, pravdy a soucitu. Tyto vlastnosti se promítají do lidí, narozených v pondělí. Jsou romantici, kteří rádi o věcech do hloubky přemýšlí a sní, někdy dávají průchod sklonům věci přehánět. Jsou něžní a zasnění, ale pokud někdo zradí jejich důvěru, toto zklamání je pro ně velmi těžké odpustit.

Úterý
Úterý vládne Mars – planeta odvahy, cílevědomosti, průbojnosti. To platí i o lidech, narozených v tento den. Rádi se účastní různých klání a střetnutí a to nejen fyzických, ale i intelektuálních anebo zkrátka jen pouhých hádek. Mají rádi moc a tu svou chtějí občas vnucovat ostatním, jsou vůdcové a dokážou si věci naplánovat. Někdy mohou trpět vyčerpáním z hektického tempa, kterým žijí svůj život a měli by si uvědomit, že i válečníci musí odpočívat.
Úterý ochraňuje archanděl Camael. Přestože je nebeským bojovníkem, je zároveň tím, kdo obrušuje hrot agrese a přebujelého ega, které lidem, narozeným v úterý přináší Mars a přestože jim pomáhá k sebeprosazení, zároveň jim propůjčuje sílu uvědomit si, že je třeba převzít zodpovědnost nejen za sebe, i za druhé a za to, co svými činy způsobíme. Pomáhá také rozvíjet kreativitu a vnitřní poznání a dává sílu bojovat s traumaty z minulosti i vnitřními démony.

Středa
Merkur způsobuje, že středeční zrozenci mají hlavu plnou starostí prakticky už odmalička. Dokážou se trápit a hloubat nad velkými problémy a pokud je zrovna nemají, rádi vezmou zavděk i malými anebo takovými, které si sami vytvoří. Řeší věci dopředu a to i takové, které se nakonec nikdy nestanou. Jsou bystří, rádi a lehce se vzdělávají a mají velmi vytříbený vkus, často také umělecký talent. Baví je cestování a poznávání nových krajin i lidí.
Středě vládne archanděl Rafael. Posiluje vnitřní sílu a odvahu překonat i nejtěžší překážky, negativní stránky osobnosti a pesimismus, takže středeční lidé jsou ve své hloubavosti velmi pokorní a vznešení a často velmi duchovně zaměření. Bývají též velmi soucitní a empatičtí a neúprosní bojovníci za pravdu a zastánci slabších a utiskovaných. Jejich cit pro spravedlnost je velmi vyvinutý.

Čtvrtek
Všem, kdo se narodili ve čtvrtek, vládne Jupiter. Protože je planetou štěstí, mívají lidé pod jeho vlivem větší šance na úspěch v nejrůznějších životních oblastech včetně kariéry a financí. Jsou optimisté, rádi komunikují, filozofují a k jejich koníčkům patří i cestování a neustálé objevování nových věcí a dobrodružství. Lidé je mají rádi a těší je pobývat v jejich společnosti. Problémem je, že čtvrteční lidé se někdy mohou stát až požitkáři.
Čtvrteční patron, archanděl Zadkiel se považuje tedy za archanděla milosrdenství a soucitu. Tyto vlastnosti propůjčuje také čtvrtečním zrozencům. Pomáhá jim být odpouštějícími a empatickými a naplňuje je láskou k ostatním lidem, kteří je považují za jedince, se kterými se mohou nejen pobavit a uvolnit, ale také se jim bez obav svěřit i s největšími starostmi.

Pátek
Planetou posledního pracovního dne v týdnu je Venuše. Lidé, kteří spatřili světlo světa v pátek, bývají krásní a příjemní, vždyť ne nadarmo se Venuši říká „planeta lásky“. Páteční zrozenci jsou společenští, umělecky založení, citliví a často velmi půvabní. Velkou roli u nich hraje také smyslnost. U žen se projevují mateřské sklony a pečovatelské založení. Lidem je velmi dobře v jejich společnosti.
Archanděl Anael je tím, kdo mění zlo v dobro, hojí následky dávných válek na světě i v nás samotných a pozvedá mysl lidí na vyšší úroveň. Stejně tak  posiluje schopnost pátečních lidí přetavit doutnající konflikt do smíru, dodává jim harmonii a laskavé vystupování, které působí na ostatní a dokáže v nich vzbudit lepší stránky.

Sobota
Saturn je vládnoucí planetou prvního víkendového dne. Život pod jeho vlivem není jednoduchý a to zakouší sobotní lidé prakticky ve všech situacích. Musí si vše tvrdě vydřít a vědomí, že k nim život není právě laskavý a dává jim tvrdé lekce vede k tomu, že působí často posmutněle a vážně. Takoví i ve skutečnosti bývají: přísní k sobě i jiným, asketičtí, disciplinovaní. Jsou trpěliví a ví, že je třeba myslet na dny příští a proto jsou spořiví a peníze neradi vyhazují jen tak. Lpí na zažitých pořádcích.
Sobotě vládne archanděl Cassiel. Tento anděl je velmi vážný a seriózní, dodává smysl pro disciplínu a dosahování cílů. Dodává sílu vybojovat si právo pro sebe a své blízké a také být na straně spravedlnosti. Přestože sobotní zrozenci pod vlivem Saturna mají tendence brát právo do vlastních rukou a nemilosrdně trestat všechny, kdo se proti němu proviní, tento archanděl zabraňuje uplatnit necivilizované způsoby potrestání.

Neděle
Ne nadarmo se lidem, narozeným v neděli říká „nedělňátka“ a přisuzuje se jim šťastná povaha i štěstí v životě. Neděli totiž vládne Slunce a lidé, narození pod jeho vlivem jsou optimističtí, radostně naladění a plní pozitivní energie, která jakoby z nich přímo vyzařovala a zasahovala i ostatní v jejich okolí. Někdy mohou mít přílišno snahu být středem pozornosti a ovládat druhé lidi. Bývají hrdí, inteligentní a féroví.
Neděli vládne archanděl Michael, nazývaný také největším z andělů. Posiluje vnitřní sílu a odvahu překonat i nejtěžší překážky, negativní stránky osobnosti a pesimismus, takže nedělní lidé jsou silní a vytrvalí a plni radostného naladění. Bývají též velmi soucitní a empatičtí a neúprosní bojovníci za pravdu a zastánci slabších a utiskovaných. Jejich cit pro spravedlnost je velmi vyvinutý.
 

Hvězdná poradna
Verona

Verona

I - Ťing, Jasnovidectví bez pomocných prostředků, Výklad karet, Výklad snů
Informace o věštkyni »
Odpustit mu nevěru nebo ne? Co dělat?
Poradím vám, zavolejte mi! Tel.: 906 704 704. Kartářka Verona
nejsem PŘIPOJENA 906 704 704
Verona

Verona

I - Ťing, Jasnovidectví bez pomocných prostředků, Výklad karet, Výklad snů
Informace o věštkyni »
Odpustit mu nevěru nebo ne? Co dělat?
Poradím vám, zavolejte mi! Tel.: 906 704 704. Kartářka Verona
nejsem PŘIPOJENA 906 704 704
Poskytuje: E.M.A. Europe s.r.o., 1 min/70 Kč vč. DPH, P. O. Box 14, 110 15 Praha 015

reklama

Reklama horoskopy


Vlastní vyhledávání
   Horoskopy pro mobilní zařízení | RSS rss feed
Podmínky používání | 
Kontakt | 
Partneři | 
Spolupráce | 
Reklama | 
Copyright © 2004 – 2015 HOROSKOP.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Poskytovatel audio textových služeb: E.M.A. Europe s.r.o., 1 min/70 Kč vč. DPH, P. O. Box 14, 110 15 Praha 015, www.platmobilem.cz