Mohou domácí mazlíčci číst myšlenky? - Horoskopy na HOROSKOP.cz - horoskop 2020, dnešní horoskopy, horoskopy online, partnerský horoskop a čínský horoskop
Astrocelebrita dne
Astrocelebrita
Selma Blair
Znamení: Rak - horoskopy >>
Datum narození: 23.06.1897
Místo narození Southfield, Michigan
Profese: americká herečka

reklama Reklama horoskopy
Předpověď počasí
BlueBoard.cz

reklamaReklama horoskopy


Objednejte si osobní horoskopy nebo partnerský horoskop od našich astrologů >>Mohou domácí mazlíčci číst myšlenky?


24.07.2020 |  autor: mm, horoskop |  ++++++  |  doporučit email |  vytisknout vytisknout

Skutečných příběhů o tom, jak zvíře našlo svého ztraceného pána stovky kilometrů od domova anebo o záchraně života díky bystrosti domácího mazlíčka bylo popsáno hodně a objevují se stále nové. Nejsou vymyšlené, jsou opravdové. Co je za tím, že zvířata prokazují takovou předvídavost?

Mají zvířata šestý smysl?
Pokud máte doma zvířátko, kterému dáváte lásku a je třeba i součástí rodiny, měli jste jistě nejednou pocit, jakoby přesně vědělo, na co myslíte, jak se cítíte a co se chystáte udělat. Anebo třeba radostně pobíhalo anebo se jinak spokojeně projevovalo, když byl někdo z vaší rodiny na cestě domů a vy jste o tom ještě neměli tušení? Byli jste nemocní a věrné zvíře přišlo a lehlo si k vám, jakoby z vás chtělo nemoc odstranit a potěšit vás? Podobné zkušenosti má většina chovatelů a řada z nich je přesvědčena o tom, že zvířata vědí daleko víc, než lidé a mají jakýsi šestý smysl, který jim umožňuje věci předvídat a také se s člověkem telepaticky spojit. Ještě nedávno se  taková myšlenka považovala za výmysl přepjatých milovníků zvířat, novodobé výzkumy však ukazují, že tato filozofie zdaleka nepatří do oblasti fantazie a čtyřnozí přátelé mají skutečně schopnosti, o jakých se nám často ani nesnilo. Vždyť například příběhů o tom, jak ztracená zvířata našla své vlastníky a ušla přitom stovky kilometrů, je bezpočet.

Odborníci na řeč těla

Zvířecí smysly jsou vysoce rozvinuté. Příkladně psí sluch je vyvinutý natolik, že jsou schopni slyšet zvuk špendlíku, který dopadl na podlahu a to i daleko od nich. Také jejich čich je mnohokrát vyvinutější než lidský, psi mají 125 – 300 milionů čichových receptorů pro detekci pachů. Pro srovnání: člověk jich má 5 – 6 milionů. Jestliže naši psí společníci dokážou vycítit strach, odhalit výbušniny nebo drogy a vnímat změny atmosférického tlaku, proč by nemohli mít také smysl, který jim umožňuje spojit se s člověkem na telepatické úrovni? Ostatně, psychologové tvrdí, že psi jsou vynikajícími odborníky na neverbální komunikaci mezi nimi a jejich pány. Podle pohybu očí a pohledu poznají, jestli se na ně jejich pán zlobí, má radost anebo je smutný. Umí vycítit příchod mimořádných událostí a také odhalit nemoc. Čím silnější pouto mezi vámi a vaším zvířecím mazlíčkem existuje, tím je pravděpodobnější, že budete naladěni na „stejnou vlnu“ a nejen on, ale také vy budete vnímat, co váš společník potřebuje a co ho trápí.

Podobné schopnosti měli prý kdysi běžně i lidé
Průkopníkem této myšlenky je dr. Rupert Sheldrake, významný anglický biochemik a vědec. Je rovněž autorem knihy s názvem „Váš pes to ví“. Nepojednává v ní však pouze o psech, na jejich stránkách se hovoří o kočkách, ptácích, koních... Navíc v ní nesleduje pouze jednu nebo dvě schopnosti, ale veškeré projevy neobvyklého chování, které se u zvířat projevuje a to nejen vůči lidem, ale také vůči sobě navzájem. Přichází s teorií, že zvířata v podstatě disponují těmi vlastnostmi, které měli původně také lidé, avšak ti o ně přišli dík neustálé modernizaci a pokroku, kvůli neustálému vývoji technologií, které nám usnadňují život. Proto neshledává na zvířecích schopnostech nic magického, ale tvrdí, že fungují na principech, na jejichž podstatu věda zatím není schopná přijít. Dr. Rupert Sheldrake tvrdí, že existují tři oblasti, ve kterých je pozorování nevysvětlitelného chování zvířat nejčastější.

Britský vědec je o „zázračných“ schopnostech zvířat přesvědčen
Jako první vyzdvihuje jejich předvídavost. Odkud zvířata vědí, že dojde k zemětřesení nebo výbuchu sopky? Akvarijní rybičky plavou neklidně v akváriu, ptáci odlétají, psi jsou neklidní... A jak poznají blížícící se infarkt anebo epileptický záchvat? V prvním případě prý podle vědců vycítí elektromagnetické změny a také vibrace, v případě druhém prý hraje roli změna zápachu lidského těla. Na dalším místě zaujaly britského vědce telepatické schopnosti zvířat. Poznají například, kdy se jejich majitelé vrací domů a to i tehdy, pokud mají nepravidelnou pracovní dobu. Dokážou dešifrovat vaši skleslou náladu a snaží se vás povzbudit. Byly zaznamenány případy, kdy zvířata, vzdálená od svých majitelů tisíce kilometrů, poznaly, že jejich vlastník onemocněl, čelí nebezpečí anebo zemřel a v takových chvílích jevily nevysvětlitelný neklid a projevovaly se velmi zoufale a působily vystresovaně. Na jednu z nejvyšších příček klade dr. Sheldrake také orientaci. Psi dokážou urazit neuvěřitelné vzdálenosti a jdou neochvějně správným směrem i tehdy, když v daném místě nikdy nebyli a to jen proto, aby došli zpět ke svému majiteli. Přestože jde zatím pouze o domněnky, nikdo tyto teorie zatím uspokojivě nevyvrátil a jestliže nebyly oficiálně potvrzeny ani vyvráceny, je třeba jim věnovat pozornost. Ostatně, pocit telepatického spojení s vaším mazlíčkem a jeho oddaná věrnost a láska je to, co může prohřát i chmurné dny.
 

Hvězdná poradna
Matylda

Matylda

Runy, Výklad karet
Informace o věštkyni »
Schází vám láska? Pomohu vám najít cestu k tomu pravému!
Zavolejte mi na tel.: 906 704 704. Kartářka Matylda
nejsem PŘIPOJENA 906 704 704
Adina

Adina

Jasnovidectví a věštění, Výklad karet
Informace o věštkyni »
Bijí vaše biologické hodiny na poplach? Povím vám, kdy potkáte toho pravého pro společný život!
Zavolejte mi na tel.: 906 704 704. Kartářka Adina
nejsem PŘIPOJENA 906 704 704
Poskytuje: E.M.A. Europe s.r.o., 1 min/70 Kč vč. DPH, P. O. Box 14, 110 15 Praha 015

reklama

Reklama horoskopy


Vlastní vyhledávání
   Horoskopy pro mobilní zařízení | RSS rss feed
Podmínky používání | 
Kontakt | 
Partneři | 
Spolupráce | 
Reklama | 
Copyright © 2004 – 2015 HOROSKOP.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Poskytovatel audio textových služeb: E.M.A. Europe s.r.o., 1 min/70 Kč vč. DPH, P. O. Box 14, 110 15 Praha 015, www.platmobilem.cz