Význam planet v horoskopu - Horoskopy na HOROSKOP.cz - horoskop 2020, dnešní horoskopy, horoskopy online, partnerský horoskop a čínský horoskop
Astrocelebrita dne
Astrocelebrita
Tatiana Vilhelmová
Znamení: Rak - horoskopy >>
Datum narození: 13.07.1978
Místo narození Praha
Profese: česká herečka

reklama Reklama horoskopy
Předpověď počasí
BlueBoard.cz

reklamaReklama horoskopy


Objednejte si osobní horoskopy nebo partnerský horoskop od našich astrologů >>Význam planet v horoskopu


19.02.2009 |  autor: horoskopy |  ++++++  |  doporučit email |  vytisknout vytisknout

Poznejte význam jednotlivých planet v evropském horoskupu. Horoskop je určován postavením planet v době narození. Každá planeta v tento okamžik stojí na určitém stupni jednoho ze znamení zvěrokruhu a ovliňuje svým působením vaše znamení horoskopu.

 

Slunce

působí jako aktivátor toho s čím souvisí dům. Světlo, teplo a život. Muž, manžel, vůdce, vývoj, moc, pýcha, pocity. Uvědomělé já. Osoba, která má v horoskopu vládnoucí Slunce je sebevědomá a má velký vliv na své okolí. Je upřímná, čestná, odvážná, ctižádostivá, ale nezištná. Její city jsou otiskem ušlechtilosti


Měsíc


pocity, nálady, emoce, ranné dětství, vztah k matce představuje i zápor ... negaci, v horoskopu ovlivňuje nejvíce ženy. Představuje záležitosti, ve kterých budeme závislí na druhých, cestování, naši harmonii, city, fantazii. Tajemství, uzavřenost. Noc, dětství, matka, žena, rodina. Dav a populárnost, citlivost, podvědomí. Pasivita a vnímavost. Osoba s vládnoucím Měsícem žije v tempu svých vnitřních citů. Je přemýšlivá, málo aktivní, vynalézavá, upjatá na dětství, svou rodinu a vzpomínky.


Merkur


reprezentuje inteligenci, obratnost, logiku, obchod, komunikaci, soudnost, pohyb a změny. Dospívání, probuzení mysli, přizpůsobení, duševní a fyzická pružnost. Člověk s převládajícím Merkurem je zvídavý, otevřený, eklektický ve svém výběru a vkusu. Jeho činnost je především duševní, rád se vyjadřuje slovem a písmem. Jeho nedostatkem může být povrchnost a roztříštěnost.


Venuše


reprezentuje ženský prvek - lásku, oblíbenost, estetiku, harmonii, umění, manželské poměry, hry, blahobyt, svůdnost, citlivost a radost. Člověk s převládající Venuší žije v rytmu svých citů a pocitů. V jeho životě převažuje citovost. Často je přitahován všemi formami umění, má rád krásu a pohodlí.


Mars


představuje mužský prvek - sílu, ego, sport, vůli, mstu a agresi. Činorodost, boj, přání, podnět, nadšení. Bojovnost a útočnost, dobyvačnost na všech úrovních. Člověk s převahou Marsu rád utrácí a jedná. Je netrpělivý, vznětlivý, někdy neopatrný, ale má velkou odvahu. Život bez bojů jej nudí.


Jupiter


je symbolem štěstí, úspěchu, dobra, citu, spravedlnosti. Král bohů, z čehož pochází štěstí a ochrana, vážnost, spravedlnost, zákony, moc, nastolený pořádek, poctivost ... Expanze, rozvoj, šíření do prostoru, integrace, uplatnění. Ale také přehánění, zveličování a rozmnožování. Člověk poznamenaný převažujícím Jupiterem je družný a způsobný. Má rád skutečnou zábavu a rád se chová autoritářsky, i když se shovívavostí. Požitkářský, ale imponuje svojí sebedůvěrou.


Saturn


je jakýmsi opakem Jupitera, symbolem klamu, pokušení, zaslepenosti, nezdaru a neštěstí. Podle domů kde se nachází, poukazuje na to, čeho se nám bude nejvíc nedostávat, co nás bude trápit. Moudrost, přísnost, omezení, trpělivost. Hodnověrnost, přesnost, střídmost, zralost, odříkání. Člověk s převahou Saturna jedná pomalu a hodně přemýšlí. Odmítá kompromisy, má smysl pro povinnost, který může potlačit jeho touhy. Je také vytrvalý a dosahuje svých cílů.


Uran


nečekané, budoucí. Vše, co je moderní, co se mění a překvapuje, přerušené nebo vytvořené. Člověk s převahou Uranu je individualistický a originální. Rád se něčím vyznačuje, odlišuje, vzpírá se, pokud má být připoután nebo uzavřen v nějakém systému. Jeho chování je krajně nezávislé ... stejně jako jeho vyjadřování.


Neptun


vše, co se vztahuje ke skutečnému a hmotnému. Prostor, sny, omamné prostředky. Nekončeno, šíření, zmatek. Iracionální, nehmatatelné. Člověk s převahou Neptuna jedná pod vlivem své inspirace. Je velmi vnímavý pro dobré i špatné, potřebuje víru a často se chová tajemně. Rád si vytváří "zvláštní svět", rád se vzdaluje, utíká před skutečným. Je vynalézavý, ale často s křehkou psychikou.


Pluto


bůh pekel, tedy všechno noční, tajemné, neviditelné síly. Vše, co se vymyká obyčejnému (v dobrém i špatném) ... nadání, tvořivost, zločin, posedlost. Osoba s převažujícím Plutem je pyšná a důvěřuje pouze sama sobě. Je tajemná a pěstuje své odlišnosti. Má působivou schopnost obnovy, ale svou sílu nemá často pod kontrolou a nesnadno se umisťuje ve vztahu k ostatním a sama pro sebe se stává tajemnou.

 

Hvězdná poradna
Natan

Natan

Numerologie, Výklad karet
Informace o věštci »
Hypotéka! Bojíte se rizika? Zvládnete splácení?
Na vše vám odpovím! Kartář a numerolog Natan na tel.: 906 704 704!
nejsem PŘIPOJEN 906 704 704
Denis

Denis

Astrologie, Numerologie
Informace o věštci »
Zlomila vás ztráta zaměstnání? Co bude dál?
Odpovím vám! Tel.: 906 704 704! Astrolog Denis
nejsem PŘIPOJEN 906 704 704
Poskytuje: E.M.A. Europe s.r.o., 1 min/70 Kč vč. DPH, P. O. Box 14, 110 15 Praha 015

reklama

Reklama horoskopy


Vlastní vyhledávání
   Horoskopy pro mobilní zařízení | RSS rss feed
Podmínky používání | 
Kontakt | 
Partneři | 
Spolupráce | 
Reklama | 
Copyright © 2004 – 2015 HOROSKOP.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Poskytovatel audio textových služeb: E.M.A. Europe s.r.o., 1 min/70 Kč vč. DPH, P. O. Box 14, 110 15 Praha 015, www.platmobilem.cz