Jako v sedmém nebi... a jak tam tedy je?! - Horoskopy na HOROSKOP.cz - horoskop 2020, dnešní horoskopy, horoskopy online, partnerský horoskop a čínský horoskop
Astrocelebrita dne
Astrocelebrita
Selma Blair
Znamení: Rak - horoskopy >>
Datum narození: 23.06.1897
Místo narození Southfield, Michigan
Profese: americká herečka

reklama Reklama horoskopy
Předpověď počasí
BlueBoard.cz

reklamaReklama horoskopy


Objednejte si osobní horoskopy nebo partnerský horoskop od našich astrologů >>Jako v sedmém nebi... a jak tam tedy je?!


19.07.2020 |  autor: mm, horoskop |  ++++++  |  doporučit email |  vytisknout vytisknout

Rčení být v sedmém nebi je známé a znamená to pocit velkého štěstí a spokojenosti. Zřejmě málokoho napadne přemýšlet nad tím, jak vzniklo a co tento pojem označuje doopravdy. Pojďme tedy na malou procházku až do sedmého nebe!

Nebe si představujeme každý po svém. Ale většinou jako jediné místo. Tato myšlenka „víceúrovňového“ nebe pochází z doby zhruba 5000 před n.l. Tehdy vládla v Mezopotámii sumerská civilizace. Ta položila základy babylonské a chaldejské kultury a obě se podílely na vývoji angelologie ( nauce o andělech ) na Blízkém východě. Sedmička je symbolem pro úplnost a dokonalost, ostatně považuje se obecně za šťastné číslo, i když neznáme souvislosti. Sedm nebes si můžeme zkusit představit jako sedm soustředných kruhů, v jejichž středu se nachází Země nebo „náš“ vesmír. Každé nebe je přitom zcela samostatné.

První nebe
Toto nebe se nazývá Šamajim anebo též Wilon a je v něm obsaženo vše, co tvoří trojrozměrný vesmír a fyzickou stránku existence. Přebývají zde všechny bytosti, které vládnou přírodním jevům, např. počasí, hvězdám i planetám. Do prvního nebe patří také čtyři známí archandělé: Rafael, Michael, Uriel a Gabriel.

Druhé nebe
Druhému nebi se říká také Raquia. Není tam zřejmě příliš veselo, protože je to místo, kde čekají hříšníci na poslední soud. S nimi jsou zde i andělé, kteří nějakým způsobem sešli ze své andělské cesty, například padlí andělé anebo ti, kteří měli vztah s pozemskou ženou. Islámská tradice sem umisťuje i Ježíše Krista anebo Jana Křtitele.

Třetí nebe
Třetí nebe se nazývá Šehaqim a má dvě diametrálně odlišné poloviny. V jižní leží Rajská zahrada a Strom života, které jsou hlídány třemi stovkami světelných andělů. V severní půli je peklo se vším, co k němu patří. Jak bylo kdysi řečeno: nebe a peklo leží těsně vedle sebe.

Čtvrté nebe
Nebe s názvem Machonon je místem, kde leží posvátný chrám a oltář Boží v nebeském „Jeruzalému“.

Páté nebe
V pátém nebi, pojmenovaném Maon, jsou někteří z padlých andělů, převážně Grigoriové neboli „Pozorovatelé“. Podle proroka Sofoniáše by zde měla být i skupina andělů, nazvaných Pánové – od své příslušnosti ke kůru Panstev ( pojem z andělské hierarchie – můžeme je kdykoliv požádat o pomoc, učí lidi důvěřovat Bohu ).

Šesté nebe
Šesté nebe, zvané Zebul, můžeme považovat za jakousi boží knihovnu, kde jsou uchovávány záznamy o veškerém dění zde na Zemi. Tedy nejen o skutcích všech lidí, ale také přírodních událostech. Také zde prodlévá sedm Fénixů a sedm Cherubínů.

Sedmé nebe
A jsme konečně v sedmém nebi... Nejvyšší z nebes má název Araboth a pobývá zde Bůh a nejvyšší andělské řády, tedy Serafíni ( hlídači ráje, jejichž úkolem je zároveň očišťovat od hříchů ), Cherubíni  ( mají dar božské moudrosti, kterou rozdávají mezi všechny nebeské bytosti ) a Trůnové ( udělují lidem zkoušky, nutné pro vývoj každého jedince a také jsou těmi, kteří činí na Zemi zázraky ). Zde mají být také čisté duše ještě nenarozených lidských bytostí a princ Božského zákona Zagzaguel.

Všimli jste si, že každé z nebes v sobě snoubí dobro i určitý temný díl a většinou ve velmi vyrovnaném poměru? Pouze sedmé nebe je čisté a harmonické. Takže až se opět budete cítit jako „v sedmém nebi“, zkuste si zároveň uvědomit, že sedmé nebe je synonymem pro dobro a čím více ho budete v životě rozdávat, tím více se vám bude vracet. A tím častěji a plněji si budete moct své pozemské sedmé nebe užívat.
 

Hvězdná poradna
Dalila

Dalila

Astrologie, Výklad karet
Informace o věštkyni »
Opustil vás? Je pro vás život bez „NĚJ“ těžký? Co bude dál?
Odpovím vám! Tel.: 906 704 704 Astroložka Dalila
nejsem PŘIPOJENA 906 704 704
Jasmína

Jasmína

Výklad karet
Informace o věštkyni »
Okouzlila vás zadaná osoba? Nevíte, co dál?
Ráda vám poradím! Tel.: 906 704 704. Kartářka Jasmína
nejsem PŘIPOJENA 906 704 704
Poskytuje: E.M.A. Europe s.r.o., 1 min/70 Kč vč. DPH, P. O. Box 14, 110 15 Praha 015

reklama

Reklama horoskopy


Vlastní vyhledávání
   Horoskopy pro mobilní zařízení | RSS rss feed
Podmínky používání | 
Kontakt | 
Partneři | 
Spolupráce | 
Reklama | 
Copyright © 2004 – 2015 HOROSKOP.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Poskytovatel audio textových služeb: E.M.A. Europe s.r.o., 1 min/70 Kč vč. DPH, P. O. Box 14, 110 15 Praha 015, www.platmobilem.cz