Proč je dobré otevřít si „třetí oko“? - Horoskopy na HOROSKOP.cz - horoskop 2020, dnešní horoskopy, horoskopy online, partnerský horoskop a čínský horoskop
Astrocelebrita dne
Astrocelebrita
Petr Čech
Znamení: Býk - horoskopy >>
Datum narození: 20.05.1982
Místo narození Plzeň
Profese: fotbalový brankář

reklama Reklama horoskopy
Předpověď počasí
BlueBoard.cz

reklamaReklama horoskopy


Objednejte si osobní horoskopy nebo partnerský horoskop od našich astrologů >>Proč je dobré otevřít si „třetí oko“?


17.01.2016 |  autor: mm, horoskop |  ++++++  |  doporučit email |  vytisknout vytisknout

Co je důležité, to je očím neviditelné. Správně vidíme pouze srdcem. V této větě z knihy Malý princ je mnoho pravdy. Ty nejdůležitější věci, které bychom vidět potřebovali, abychom se vyvarovali nepříjemností, získali pravou lásku, dokázali se chopit těch správných příležitostí a vůbec tak nějak vzali život do vlastních rukou se totiž očima často vidět nedají. Dají se zachytit podvědomě, intuitivně. Tuto schopnost máme všichni. Jen v dnešním uspěchaném světě jsme zapomněli ji používat.

Kde má sídlo naše podvědomí?

Slyšeli jste už někdy o „třetím oku“? Ne, není to fenomén z říše sci-fi. Ani smyšlenka ezoteriků. Je to sídlo našeho podvědomí, díky kterému jsme schopni proniknout pod povrch věcí, umožňuje nám podvědomě vnímat, telepaticky komunikovat, předvídat, otvírá cestu našim skrytým schopnostem včetně jasnovidnosti. Sídlí nad kořenem nosu, mezi obočím. Stejně jako jeho schopnost „vidět“ věci normálnímu zraku skryté, ani ono není viditelné. Podle vědců je sídlem našeho vnitřního ( třetího ) oka epifýza neboli šišinka, malý nepárový orgán o délce přibližně 12 mm, uložený v centrální části mozku, v malé dutině u hypofýzy, která leží právě mírně za kořenem nosu. Podle výzkumů výjimečně reaguje na světelné vzruchy ze zraku a svou stavbou, která se podobá sítnici našich očí, dokonce připomíná primitivní oko. Poranění mozku může toto „třetí oko“ aktivovat – proto mnoho jasnovidců a věštců si uvědomilo a prožilo rozvoj svých mimořádných schopnosti po úrazech, nemocech či operacích hlavy.


Dívejte se do zrcadla

Pro jeho otevření však není třeba zažít tak dramatické životní momenty. Existuje řada jiných způsobů, které nás mohou dovést k aktivaci našeho vnitřního oka a napojení na kanál intuice.
Vyžaduje to pouze trpělivost a soustředění. Pro lepší přípravu a jako významný pomocný prostředek si můžeme mezi obočí pokládat ametyst, křišťál nebo třeba tyrkys. Lehněte si, zcela se uvolněte, klidně dýchejte a nemyslete na nic, pouze se snažte procítit sílu působení energie kamenů. Takto vydržte několik minut. Může to být pro začátek samostatná meditace anebo ji berte jako přípravu na další způsoby, jak otevřít své třetí oko. Jednou z nejvíce doporučovaných a používaných je metoda hledění do zrcadla, které je obecně považováno za magickou plochu, často bránu do jiných dimenzí.


Sedněte si pohodlně před větší zrcadlo při tlumeném světle, nejlépe umístěném v pozadí. Vhodná doba na provádění této meditace je doba, kdy se cítíte lehce unaveni, tento stav vám napomůže k lepšímu uvolnění a provádění cvičení. Pozor však na přílišnou únavu, ta je v tomto případě naopak překážkou! Zaměřte se na bod, který máte mezi očima nebo na jedno své oko, neuhýbejte pohledem, nemrkejte. V případě, že cvik provádíte dobře, ucítíte brzy teplo nebo lehké brnění v oblasti krku nebo nad ním, kde je umístěna šestá čakra, která je s třetím okem spojována. Můžete začít vidět v zrcadle změny na své tváři anebo jiné obrazy. Nemějte přehnaná očekávání, ale zároveň buďte připraveni, že může dojít k prožitku, který neznáte. Pokud vize začnou, nebraňte se jim, nemějte strach, pouze je nechte přicházet. Jestliže se nic nestane přibližně do tří minut, začněte jindy.

Celkově byste neměli tuto meditaci provádět déle, než deset minut.


Cvičení dělá mistra

Dalším způsobem je aktivace za pomoci absolutní tmy. Jednou za den zkuste pobýt ve zcela tmavé místnosti bez přístupu světla. Ve tmě se rozbíhá produkce melatoninu, hormonu, který je
produkován právě šišinkou a hraje důležitou roli při práci podvědomí. V tichu a tmě tedy zkuste více spoléhat na intuici a vnímejte, jaké pocity k vám přicházejí. K aktivaci třetího oka můžete použít i meditaci, která je mezistupněm mezi přípravou a plnohodnotnou metodou k otevření třetího oka. Položte či posaďte se do pohodlné meditační pozice, zavřete oči a soustřeďte se na oblast mezi očima. Přitom pravidelně dýchejte nosem. Oblast třetího oka po chvíli začněte jemně masírovat prsty pravé ruky. Vizualizujte si proud modrého světla, který skrze toto místo proniká vaším čelem.

Tuto metodu je vhodné provozovat denně. Existují další metody otvírání třetího oka, jako je například hledění do plamene svíček nebo do křišťálové koule. Pro začátek je však nejjednodušší
použít popsané metody. Trénovat zklidnění a soustředění můžete i v přírodě, například klidným
sledováním vodních ploch.
 

Budete-li ve cvičení důslední, jednoho dne zjistíte, že jste schopni vnímat to, co vám dříve bylo
utajeno. Toho budete pak záhy schopni použít i při pozorování lidí okolo sebe a získat tak důležité informace o nich. Ovšem zde je na místě dát si pozor na to, abyste využití svého třetího oka nepoužili nikdy pro to, abyste získali moc nad jinými lidmi, snažili se je ovládat anebo aby vás zaplavily nízké emoce, jako je touha po moci či hmotných statcích. Jde vždy o to, aby otevření třetího oka sloužilo k našemu duchovnímu růstu, nikoli poklesu do pole negativních energií.

Hvězdná poradna
Verona

Verona

I - Ťing, Jasnovidectví bez pomocných prostředků, Výklad karet, Výklad snů
Informace o věštkyni »
Odpustit mu nevěru nebo ne? Co dělat?
Poradím vám, zavolejte mi! Tel.: 906 704 704. Kartářka Verona
nejsem PŘIPOJENA 906 704 704
Iris

Iris

Astrologie, Práce s kyvadlem
Informace o věštkyni »
Budete bohatí? Poodhalte se mnou roušku tajemství!
Astroložka Iris na tel.: 906 704 704!
nejsem PŘIPOJENA 906 704 704
Poskytuje: E.M.A. Europe s.r.o., 1 min/70 Kč vč. DPH, P. O. Box 14, 110 15 Praha 015

reklama

Reklama horoskopy


Vlastní vyhledávání
   Horoskopy pro mobilní zařízení | RSS rss feed
Podmínky používání | 
Kontakt | 
Partneři | 
Spolupráce | 
Reklama | 
Copyright © 2004 – 2015 HOROSKOP.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Poskytovatel audio textových služeb: E.M.A. Europe s.r.o., 1 min/70 Kč vč. DPH, P. O. Box 14, 110 15 Praha 015, www.platmobilem.cz