Pergoly a altány - Horoskopy na HOROSKOP.cz - horoskop 2020, dnešní horoskopy, horoskopy online, partnerský horoskop a čínský horoskop

reklama Reklama horoskopy
Předpověď počasí
BlueBoard.cz

reklamaReklama horoskopy


Objednejte si osobní horoskopy nebo partnerský horoskop od našich astrologů >>Pergoly a altány


27.01.2011 |  autor: redakce |  ++++++  |  doporučit email |  vytisknout vytisknout

Pokud toužíte po sezení venku na zahradě u svého domu, nechte si postavit altán či pergolu. Pergola, tedy lehká zahradní konstrukce, dotvoří vzhled vaší zahrady.


 

Zahradní pergoly

Pergola může sloužit jako letní posezení či přístřešek pro auto. Pergola, po které se pnou rostliny, je krásným doplňkem do vaší zahrady, který nejen že se v zeleni skvěle vyjímá, ale také naprosto plní svou funkci.

Jedná se o perfektní místo, kde můžete ve stínu odpočívat a relaxovat, dopřát si oddech u odpolední kávy s přáteli nebo večerní posezení u vína.

Většinou se pergola skládá ze silnějších latí, které slouží jako sloupy a v horní části jsou propojené. Díky popínavým rostlinám, například vinné révě, se vytvoří zastřešený prostor, přímo vyzývající k posezení. Pokud chcete mít pergolu zastřešenou, můžete si objednat pokládku střešních šindelů nebo jiný druh zastřešení.

Pergola musí být vždy ukotvena v zemi, nejčastěji zabetonováním sloupků. Nejvhodnější umístění pergoly je na terasu v návaznosti na rodinný dům či do koutu zahrady, kde vytvoří zákoutí vhodné k odpočinku. Dovnitř lze umístit zahradní nábytek.

Pro letní grilovaní můžete pod pergolu také zabudovat zahradní gril a užívat si letních večerních zábav s přáteli. Pergola může skvěle oddělovat vaši zahradu od sousedního pozemku a díky postranní mřížce vám tak zajistí soukromí a ochrání vás před zvědavými pohledy sousedů. Proto se pergola hodí i na malé zahrádky, kde potřebujete určitý prostor jen pro sebe.

Zahradní altány

S altány je to podobné. Můžete si vybrat téměř jakýkoliv tvar půdorysu a také střešní krytinu. Důležité je, že je otevřený, a proto tak krásně zapadá do prostředí zahrady. Altán je otevřený a vy jste tak neustále v kontaktu s přírodou.

Důležité je zvolit si správný vzhled pergoly a altánu, aby nenarušovaly okolí, ale naopak vypadaly naprosto přirozeně. Také je třeba domluvit se na materiálu, ze kterého chcete zahradní konstrukci vytvořit. V případě pergol je také lepší vyřešit podlahu vydlážděním kamenem či keramickou dlažbou.

Jakmile se posadíte do altánu či pod pergolu, budete chráněni před deštěm, stále však budete venku v přírodě, na čerstvém vzduchu. Pergoly a altány jsou elegantním řešením, jak si užít letní dny a večery ve vaší zahradě a příliš nezasahovat do jejího prostředí.

Hvězdná poradna
Denis

Denis

Astrologie, Numerologie
Informace o věštci »
Zlomila vás ztráta zaměstnání? Co bude dál?
Odpovím vám! Tel.: 906 704 704! Astrolog Denis
nejsem PŘIPOJEN 906 704 704
Verona

Verona

I - Ťing, Jasnovidectví bez pomocných prostředků, Výklad karet, Výklad snů
Informace o věštkyni »
Odpustit mu nevěru nebo ne? Co dělat?
Poradím vám, zavolejte mi! Tel.: 906 704 704. Kartářka Verona
nejsem PŘIPOJENA 906 704 704
Poskytuje: E.M.A. Europe s.r.o., 1 min/70 Kč vč. DPH, P. O. Box 14, 110 15 Praha 015

reklama

Reklama horoskopy


Vlastní vyhledávání
   Horoskopy pro mobilní zařízení | RSS rss feed
Podmínky používání | 
Kontakt | 
Partneři | 
Spolupráce | 
Reklama | 
Copyright © 2004 – 2015 HOROSKOP.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Poskytovatel audio textových služeb: E.M.A. Europe s.r.o., 1 min/70 Kč vč. DPH, P. O. Box 14, 110 15 Praha 015, www.platmobilem.cz