Bylinky podle horoskopu: výjimečná šalvěj nejen pro Střelce - Horoskopy na HOROSKOP.cz - horoskop 2020, dnešní horoskopy, horoskopy online, partnerský horoskop a čínský horoskop
Astrocelebrita dne
Astrocelebrita
Jiří Drtina
Znamení: Ryby - horoskopy >>
Datum narození: 01.03.1985
Místo narození Praha
Profese: hokejista

reklama Reklama horoskopy
Předpověď počasí
BlueBoard.cz

reklamaReklama horoskopy


Objednejte si osobní horoskopy nebo partnerský horoskop od našich astrologů >>Bylinky podle horoskopu: výjimečná šalvěj nejen pro Střelce


03.07.2016 |  autor: mm, horoskop |  ++++++  |  doporučit email |  vytisknout vytisknout

Nenápadná, ale líbezná rostlinka se stříbřitými listy a světle fialovými květy kolem sebe šíří kořenitou vůni a je okrasou zahrádek. Pro své léčivé účinky se používá pro úlevu při různých zdravotních problémech. Je také neocenitelným pomocníkem v magii. V astrologii se váže k Jupiterovi, který vládne znamení Střelce.

Šalvějí je nespočet druhů, my se budeme zabývat nejrozšířenějším druhem a sice šalvějí lékařskou. Šalvěj pochází ze Středomoří a Malé Asie. Do Evropy se dostala pravděpodobně někdy v 9. století, kdy se začala pěstovat v zahradách klášterů. Vyrůstá do výšky od 30 do 70 centimetrů. Kvete v květnu až červenci a aby se jí dobře dařilo, potřebuje slunce a propustnou půdu. Na zimu je třeba ji přikrývat, protože je velmi choulostivá na mráz. Pěstovat ji můžete i v truhlících a domácích květináčích. Její latinský název zní Salvia officinalis a pochází z latinského slovesa salvo neboli spasit, uzdravit, vyléčit, zachránit. Bylinka má v léčení široké spektrum využití. Má desinfekční účinky a využívá se ke kloktání při angínách, zánětech dutiny ústní, nemoci a krvácení dásní, zánětech v krku. Používá se při ošetřování a omývání ran, pomáhá také při mokvajících a nehojících se poraněních. Užívá se při průjmech a různých trávicích obtížích včetně nadýmání, snižuje noční pocení v klimakteriu. Podporuje odvodnění těla, snižuje tvorbu mateřského mléka, působí proti křečím a uklidňuje nervy, léčí kožní problémy. V kosmetice je využíváno jejích stahujících a desinfekčních účinků pro výrobu přípravků na problematickou pleť. Silice ze šalvěje má repelentní účinky. Bylinka obsahuje jedovatý thujon, takže se nesmí užívat ve větším množství.

Šalvej

Šalvěj je také vynikajícím kořením, které ve své kuchyni využívají zejména Francouzi a Italové. Její výrazná, specifická hořká chuť však vyvolává nutnost používat ji v malém množství. Výborně doplní chuť masa, ryb, zeleniny, různých delikates a vynikající je v bylinkovém másle. Protože podporuje vylučování žluči a upravuje trávení, můžete ji přidat  i k tučnějším masům. Výborná je její kombinace s dalšími bylinkami, například mátou. Ještě to nestačilo? Dobrá. Šalvěj je nejen výborným přírodním lékem, kořením a kosmetickou přísadou. Má také své místo v magii. Její uctívání lze vystopovat do dávných dob. Legenda dokonce říká, že šalvějový porost zachránil Marii s malým Ježíškem před Herodovými vojáky. Za odměnu se stala jednou z bylin s nejmocnějšími účinky. Ve starověkém Římě byla zasvěcena bohu Jupiterovi a její sklizeň byla doslova rituálem. Jako posvátnou rostlinu ji uctívají američtí Indiáni. Bylina má moc zahánět zlé duchy a čistit prostory od negativní energie. Její použití při rituálech jim dodává větší účinnost!

Šalvěj čistí prostor i předměty od negativní energie. Podle druhu znečištění prostoru ji lze využívat ve formě vykuřovadel anebo odvaru. Pokud budete nosit několik lístků šalvěje v peněžence, mělo by to mít pozitivní vliv na vaši finanční situaci. Pod polštářem zajistí věštecké sny a nošení šalvěje například ve váčku na krku ochrání před uhranutím. A jak použít v domácí magii? Tady jsou tři recepty na to, jak tuto zázračnou bylinku použít k tomu, aby se vám lépe žilo a bydlelo.

Čištění prostoru od běžného znečištění negativní energií, například po hádkách

1. způsob:
Sušenou šalvěj vložíme do vykuřovadla, pokud ho nemáme, tak bylinku svážeme do svazečku. Zapálíme a obejdeme prostor, určený k čištění, a to tak, aby dým pronikal opravdu všude. Dodržujeme pravidlo chůze po směru hodinových ručiček. Očistný rituál můžeme posílit vykropením prostoru slanou vodou.

2. způsob:
Sedm hrstí šalvěje zalijeme horkou vodou a necháme minimálně 15 minut louhovat. Potom přidáme sedm lžic kuchyňské soli a vytíráme tímto roztokem podlahu. Poté můžeme do rohů místnosti nasypat sůl. Po 24 hodinách ji vyhodíme.

Jak očistit sami sebe od negativní energie

Těžký den v práci, hádka s partnerem doma, cítíte se doslova jako ten příslovečný spráskaný pes? Pak si uvařte silný odvar ze šalvěje, vlejte ho do vody ve vaně, přidejte sůl a vůbec jí nešetřete, chce to minimálně kilo až tři. V této lázni si odpočiňte, můžete si opláchnout i hlavu, aby byla očista kompletní. Pozor na oči: voda je opravdu hodně slaná!

Hvězdná poradna
Dalila

Dalila

Astrologie, Výklad karet
Informace o věštkyni »
Opustil vás? Je pro vás život bez „NĚJ“ těžký? Co bude dál?
Odpovím vám! Tel.: 906 704 704 Astroložka Dalila
nejsem PŘIPOJENA 906 704 704
Nela

Nela

Astrologie, Jasnovidectví a věštění
Informace o věštkyni »
Hledáte svou lásku dosud marně? Hvězdy vás k ní dovedou!
Volejte na tel.: 906 704 704! Astroložka Nela
nejsem PŘIPOJENA 906 704 704
Poskytuje: E.M.A. Europe s.r.o., 1 min/70 Kč vč. DPH, P. O. Box 14, 110 15 Praha 015

reklama

Reklama horoskopy


Vlastní vyhledávání
   Horoskopy pro mobilní zařízení | RSS rss feed
Podmínky používání | 
Kontakt | 
Partneři | 
Spolupráce | 
Reklama | 
Copyright © 2004 – 2015 HOROSKOP.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Poskytovatel audio textových služeb: E.M.A. Europe s.r.o., 1 min/70 Kč vč. DPH, P. O. Box 14, 110 15 Praha 015, www.platmobilem.cz