Jak se bránit jídlem proti chřipce a nachlazení - Horoskopy na HOROSKOP.cz - horoskop 2020, dnešní horoskopy, horoskopy online, partnerský horoskop a čínský horoskop
Astrocelebrita dne
Astrocelebrita
Petr Čech
Znamení: Býk - horoskopy >>
Datum narození: 20.05.1982
Místo narození Plzeň
Profese: fotbalový brankář

reklama Reklama horoskopy
Předpověď počasí
BlueBoard.cz

reklamaReklama horoskopy


Objednejte si osobní horoskopy nebo partnerský horoskop od našich astrologů >>Jak se bránit jídlem proti chřipce a nachlazení


17.02.2016 |  autor: mm, horoskop |  ++++++  |  doporučit email |  vytisknout vytisknout

Nejen otužováním, zvýšeným přísunem vitamínů anebo dodržováním hygieny se můžeme bránit proti chřipce, nachlazení nebo virózám. Zejména nyní, před koncem zimy nabývá téma obrany proti těmto nemocem na aktuálnosti. Jaké jsou osvědčené rady našich babiček, jejichž účinnost potvrzují i lékaři? Co máme jíst, abychom snáze odolali chřipkovým epidemiím anebo i běžnému nastydnutí?

Česnek
Nevoní sice nijak libě, zato pomáhá. Ničí široké spektrum mikroorganismů, které nám způsobují onemocnění a posiluje imunitní systém.  A nemusíme se bát, že se dostaneme do situace, kdy budeme sice zdrávi, ale ztratíme hodně přátel, pokud si dáme česnekovou polévku, pomazánku anebo toast třeba navečer. Rozhodně nám to pomůže od nepříjemných obtíží.

Cibule
Podobně „voňavou“, avšak velmi účinnou potravinou je cibule. Také ona je silně antibakteriální díky látce allicin, navíc působí protizánětlivě. Překvapivě chuťově zajímavá je cibulová šťáva. Vyrobíme si ji tak, že pokrájíme cibuli, přidáme trochu medu a necháme odstát. Můžeme použít i cukr. Štávu, kterou cibule pustí, pak užíváme po lžičkách anebo si ji přimícháme do čaje.

Zázvor
Jedním z účinných nápojů proti chřipce a nastuzení je čaj ze zázvorového kořene. Zázvor obsahuje látky, které mají antibakteriální a protizánětlivé účinky.Nejlepší je samozřejmě použít čerstvý zázvor. Nastrouháme dvě polévkové lžíce oloupaného kořene a zalijeme horkou vodou. Necháme odstát přibližně 7 – 10 minut. Můžeme osladit medem a přidat citron.

Grapefruit
Nesmíme zapomínat na grapefruit! Nejenom, že obsahuje velké množství vitamínu C, je také přírodním prostředkem, působícím jako syntetická antibiotika. Grapefruitová jadérka mají výjimečné vlastnosti při boji s mikroorganismy. Na základě výzkumů došli vědci k zajímavému výsledku: výtažek z grapefruitových jadérek působil při pokusech s téměř osmi sty kmeny bakterií a zhruba devadesáti kmeny plísní stejně, jako syntetická antibiotika a antimykotika.

Třapatka nachová ( Echinacea purpurea )
Aktivuje bílé krvinky v boji proti infekcím a výrazně zkracuje dobu onemocnění. K dostání je jako sušená rostlina, tinktura anebo ve formě tablet.

Lichořeřišnice větší
Působí zejména ve chvíli, kdy se nachlazení rozšíří na močové cesty a ledviny. Jako silné přírodní antibiotiku působí proti více než 40 kmenům bakterií, které způsobují onemocnění močového měchýře či ledvin. Používají se také jako vynikajíc prostředek k prevenci těchto onemocnění a ideální je používat ji také při doléčování proběhlých zánětů. V léčbě těchto onemocnění mají využití také brusinky.

Slepičí polévka
Nejenom, že poskytne výživu vyčerpanému organismu, ale podle vědeckých poznatků má v sobě také látky, které působí antibioticky a protizánětlivě. Podle výzkumů prý také posiluje schopnost drobných chloupků v nose chránit člověka proti virům a bakteriím. Důležité je vědět, že tyto účinky má pouze slepičí polévka. Polévka z kuřete takto bohužel nefunguje.
 

Med
Nezapomínejme na dar od včel! Dodává tělu cukry, které lze snadno zpracovat a také vitamíny, jakou například A, C, E anebo minerály ( vápník, draslík, hořčík ). Napomáhá ničení bakterií a posiluje imunitu.

Citrony
Jsou důležitým zdrojem vitamínu C, který posiluje obranyschopnost organismu proti infekcím.

Divizna velkokvětá
Čaj z květů divizny napomáhá léčbě průdušek. Ulevuje při úporném kašli, zahlenění a chrapotu. Květy zalijeme horkou vodou a počkáme, až dostane žlutý nádech. Pak odvar přecedíme přes pláténko. Můžeme přisladit medem.

Jitrocel kopinatý
Jitrocelový sirup je výborný na kašel, pomáhá při nachlazení a uvolňuje horní cesty dýchací. Můžeme si jej zakoupit v lékárně anebo vyrobit doma, to ovšem předpokládá sběr listů v době, kdy jsou mladé a šťavnaté. Způsobů je několik a jistě si každý vybere, jaký postup výroby domácího jitrocelového sirupu je mu nejbližší.

Černý bez
Odvar z květů černého bezu podporuje pocení, tím dochází ke snížení teploty a také zlepšuje vykašlávání hlenu, usazeného v dýchacích cestách. Nemocným můžeme podávat i sirup z černého bezu, kdy do něj přidáme citron a užíváme buď samotný po lžičkách anebo přidáváme do čaje.

Anýz
Známe jej především jako koření do perníčků anebo vánočky, ale v poslední době se stává doporučovaným prostředkem proti nachlazení. Podle posledních výzkumů obsahuje látku, která je velmi podobná oseltamiviru, což je léčivá látka, hubící virus chřipky a je komerčně dostupná pod názvem Tamiflu. Anýz rovněž podporuje snadné odkašlávání.
 

Hvězdná poradna
Rozárka

Rozárka

Numerologie, Práce s kyvadlem, Výklad karet
Informace o věštkyni »
Nemůžete zavadit o pořádnou práci? Chcete více peněz?
Mé karty vám ukáží správný směr!
Kartářka Rozárka na tel.: 906 704 704
nejsem PŘIPOJENA 906 704 704
Natan

Natan

Numerologie, Výklad karet
Informace o věštci »
Hypotéka! Bojíte se rizika? Zvládnete splácení?
Na vše vám odpovím! Kartář a numerolog Natan na tel.: 906 704 704!
nejsem PŘIPOJEN 906 704 704
Poskytuje: E.M.A. Europe s.r.o., 1 min/70 Kč vč. DPH, P. O. Box 14, 110 15 Praha 015

reklama

Reklama horoskopy


Vlastní vyhledávání
   Horoskopy pro mobilní zařízení | RSS rss feed
Podmínky používání | 
Kontakt | 
Partneři | 
Spolupráce | 
Reklama | 
Copyright © 2004 – 2015 HOROSKOP.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Poskytovatel audio textových služeb: E.M.A. Europe s.r.o., 1 min/70 Kč vč. DPH, P. O. Box 14, 110 15 Praha 015, www.platmobilem.cz