Runy - Horoskopy na HOROSKOP.cz - horoskop 2020, dnešní horoskopy, horoskopy online, partnerský horoskop a čínský horoskop
Astrocelebrita dne
Astrocelebrita
Josef Masopust
Znamení: Vodnář - horoskopy >>
Datum narození: 09.02.1931
Místo narození Střimice
Profese: český fotbalový trenér

reklama Reklama horoskopy




Předpověď počasí
BlueBoard.cz

reklamaReklama horoskopy


Objednejte si osobní horoskopy nebo partnerský horoskop od našich astrologů >>



Runy


01.01.2009 |  autor: horoskopy |  ++++++  |  doporučit email |  vytisknout vytisknout

Runové znaky mají původ v keltské abecedě a připisuje se jim moc kouzel a věšteb. Severská kultura Germánů a Skandinávců ihned v mysli vyvolá Vikingy. Válečné činy skvělých námořníků a kupců Vikingů mezi osmým a jedenáctým stoletím jsou legendární. Potulovali se po Severním moři a kolonizovali Skotsko, Irsko a dokonce i Grónsko. Říká se, že dosáhli i Labradoru a Ameriky.

Vikingové a runy

Vikingové budí naši představivost, ale jsou to jenom větve stromu, který má mnohem hlubší, starodávnější a komplikovanější kořeny. Tento strom se jmenuje Yggdrasill a je známý jako strom vesmíru nebo světa. Je středem germánsko-keltské mytologie. Yggdrasill má tři obrovské kořeny: jeden jde do světa bohů, druhý jde do světa obrů, kteří žili na Zemi před stvořením člověka a třetí vede do království mrtvých.

Jeho obrovské větve pokrývají celý svět a sahají až k obloze. Poblíž jeho kořenů pramení tři vodotrysky, které mají každý svoji zvláštní zázračnou moc. Jeden vodotrysk má moc stvoření a obnovu všeho života. Žena, která se z něj napije nebo se v něm umyje, otěhotní. Druhý vodotrysk je pramen vší moudrosti. Kdo se z něj napije, nebude nikdy žíznit. Třetí vodotrysk je posvátným zdrojem osudu, absolutního poznání minulosti, přítomnosti a budoucnosti - lidstva a bohů spojených společným osudem. Tento vodotrysk hlídají Nornové. Jsou to božství, častokrát vyobrazovaná jako přadláci nebo přadleny a jsou něco jako sudičky.

Yggdrasill je jasan, v germánské mytologii zasvěcený Wotanovi, v ostatní mytologii Ódinovi. Runy mají původ v pověstích o Ódinovi a Yggdrasillu. Ódin podstoupil mnoho zkoušek, aby získal svrchované vědomosti, porozumění a kouzelnou moc, která ovládala osud lidstva a bohů. Oslepil se a potom se obětoval tím, že se pověsil na posvátný strom, kde visel po devět dní a nocí bez jídla a bez vody. Po této době obdržel tajný jazyk světa - runy, které mu umožnily znovu nabýt zraku. Avšak Ódin neviděl svět tak jako předtím, ale stal se jasnovidcem.

Na více všední úrovni víme, že runy pocházejí s keltské abecedy. Tato civilizace má původ ve skupině indoevropské, která žila ve střední Evropě kolem let 1500 před Kristem v okolí Rýnu. Stopy této rasy byly nalezeny v severní Francii. Později, mezi 1200 až 700 před Kristem, vpadli Keltové údajně do Britského souostroví. Tak či onak, keltská civilizace ve svém vrcholu byla soudobá s řeckou a měla vliv, který dosahoval až do Itálie a projevoval se i v ostatní Evropě. Tato civilizace tedy trvala přes 2 500 let!

Runy a přítomnost

I v dnešní době potomci Keltů v Bretoni, Skotsku, Walesu a Irsku udržují památku, pověsti, symboly, zvyky a kulturu starých Keltů. Ale i v severní Itálii byly v šestém století před Kristem nalezeny znaky keltské abecedy. Tyto znaky jsou velmi podobné a v některých případech naprosto shodné s runami, které se používají pro věštby. Zdá se, že runy mají spojení s jinými způsoby věštění v jiných částech světa. To je ale na celou novou kapitolu.

Runy se dnes těší obnovenému zájmu. Tato abeceda je součástí kulturního dědictví Evropy. Staří mistři, kteří vyrývali a četli runy, byli respektovanými členy společnosti. Ve starém Norském jazyku znamenají runy tajné písmo. Runy nám dnes nabízejí nový přesnější způsob kladení otázek týkajících se našeho života, našich činů a jejich následcích. V runách se vracíme ke svým kořenům a nacházíme zdroj našeho osudu, který pramení pod stromem světa, Yggdrasillem.
Vyzkoušejte naší věštbu z run na následující stránce.

Hvězdná poradna
Xenie

Xenie

Výklad karet
Informace o věštkyni »
Jsou vaše výdaje vyšší než příjmy? Chcete to změnit, ale nevíte jak?
Poradím vám! Kartářka Xenie na tel.: 906 704 704!
nejsem PŘIPOJENA 906 704 704
Adina

Adina

Jasnovidectví a věštění, Výklad karet
Informace o věštkyni »
Bijí vaše biologické hodiny na poplach? Povím vám, kdy potkáte toho pravého pro společný život!
Zavolejte mi na tel.: 906 704 704. Kartářka Adina
nejsem PŘIPOJENA 906 704 704
Poskytuje: E.M.A. Europe s.r.o., 1 min/70 Kč vč. DPH, P. O. Box 14, 110 15 Praha 015

reklama

Reklama horoskopy


Vlastní vyhledávání
   Horoskopy pro mobilní zařízení | RSS rss feed
Podmínky používání | 
Kontakt | 
Partneři | 
Spolupráce | 
Reklama | 
Copyright © 2004 – 2015 HOROSKOP.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Poskytovatel audio textových služeb: E.M.A. Europe s.r.o., 1 min/70 Kč vč. DPH, P. O. Box 14, 110 15 Praha 015, www.platmobilem.cz