Reiki - léčivá energie z vesmíru. - Horoskopy na HOROSKOP.cz - horoskop 2020, dnešní horoskopy, horoskopy online, partnerský horoskop a čínský horoskop
Astrocelebrita dne
Astrocelebrita
Petr Čech
Znamení: Býk - horoskopy >>
Datum narození: 20.05.1982
Místo narození Plzeň
Profese: fotbalový brankář

reklama Reklama horoskopy
Předpověď počasí
BlueBoard.cz

reklamaReklama horoskopy


Objednejte si osobní horoskopy nebo partnerský horoskop od našich astrologů >>Reiki - léčivá energie z vesmíru.


19.02.2009 |  autor: horoskopy |  ++++++  |  doporučit email |  vytisknout vytisknout

Lečebná energie Reiky, Bowen terapie a další témata v našem článku. Zeptejte se co Vás zajímá.

Co je Reiki

Reiki je fenomén, který se v současnosti velice rychle šíří po celém světě. Reiki je japonského původu a jedná se vlastně o dvě slova - REI a KI, kde první znamená "vesmírná, životodárná" a druhé se dá přeložit jako "energie, síla". Jak již tedy název napovídá, jedná se o účinný systém harmonizování energetických center těla - čaker "životodárnou energií" a tím aktivovat samo uzdravující schopnosti živého organismu.

Energie, která se v tomto případě používá, vchází do těla příjemce přes dlaně a prsty terapeuta. Výsledek působení je většinou vnímán jako uvolnění od nepříjemných pocitů, bolesti, nervozity, svalových tenzí pod.

Energii Reiki můžeme použít kdykoliv, kdekoliv, na kohokoliv a na cokoliv. Můžeme jí použít na tu nejjednodušší harmonizaci stejně tak , jako na ty nejtěžší nemoci. Působení Reiki je velice jemné, dá se přirovnat k působení vody na zvadlou květinu se svěšenými listy. Ta květina je zvadlá z nedostatku energie - vody. Na druhé straně působení Reiki nemůže nikomu ani ničemu ublížit, protože si ze zdroje bereme právě tolik, kolik potřebujeme. Nemůžeme se "předávkovat". O tom, kam a kolik energie bude proudit, rozhoduje příjemce na podvědomé úrovni.

Léčebné účinky dotyku, někdy jenom i fyzická blízkost osoby působící na klienta, jsou ověřeny lékaři. Výsledky pokusů, které konala na počátku 70. let profesorka newyorské univerzity Dr. Dolores Kriegerová, jednoznačně prokázaly prospěšný účinek léčebného dotyku na nemocné.

Praktický význam tohoto dotyku spočívá ( kromě předávání energie) především v posilování podvědomí klienta v tom, že láskyplná péče předávaná dotykem, mu přináší celkové uvolnění.

Předáváním této životadárné energie může každý prospět nejen lidem ve svém okolí, ale i třeba rostlinám v bytě nebo domácím zvířectvu.

K tomu, abychom mohli s touto energií pracovat je třeba absolvovat základní seminář prvního stupně, kde podstoupíme naladění našich vlastních čaker. Toto naladění je schopen provést učitel Reiki.

Co je na této terapii velice krásné, že s touto energií může opravdu pracovat každý, kdo o to požádá. Samozřejmě je možné absolvovat další stupně Reiki, kde se například naučíte posílat léčivou energii i na dálku, třeba působením na fotografii příjemce.

Terapie pomocí Reiki se dá vhodně kombinovat s dalšími metodami, jako je například Bowen terapie.


Bowen terapie

Tělesná terapie Boen je velmi zajímavým a také velmi záhadným způsobem odstraňování fyzických obtíží. Výsledek působení praktikování této terapie je velice efektivní. Používané pohyby jsou jednoduché, jemné a pro klienta příjemné, jsou také ale klíčem k "nastartování" sebe uzdravujícího procesu organismu.
Je-li BOWEN terapie řádně a přesně aplikována, stává se vynikajícím pomocníkem v sebe léčebném procesu, v jeho následném "vyvážení", napomáhá průtoku lymfy v lymfatickém oběhovém systému, detoxikaci a pohybu energie KI v organismu. Dále je velmi vhodná Bachova květová terapie


Bachova květová terapie

Bachova květová terapie (Bachovy květové esence) se dá také označit jako terapie či léčba "harmonizací vědomí". Jsme to zase jenom MY sami, tedy náš mohutný sebe uzdravující potenciál, léčivá síla v nás, která připustí a umožní nápravu resp. odstranění nedostatků či poruch našeho zdraví. Tato terapie nás velmi šetrným způsobem přivádí na "křižovatkách cest" našeho organismu ze špatného nebo "slepého" směru působení životní energie na směr, který vede k obnovení vyvážené existence. Každý symptom nemoci, ať tělesný či duševní, nám přináší specifické poselství. Toto poselství by mělo být rozeznáno, akceptováno a využito pro naši další životní cestu, a to je i v souladu s životní filosofií zakladatele této terapie - Dr. E. Bacha.


Kde začít

Pokud Vás uvedené techniky zaujali, můžete se obrátit na mistra Reiki paní Mgr. Jana Moravcovou, která se reiki se věnuje intenzivně již 9 let. Po absolvování základních kurzů Reiki - stupeň 1 a 2 Mgr. Moravcová poznala, jak se dá tato energie využít, jak si s ní pomoci, jak harmonizovat a tedy i léčit nejen sebe, ale i druhé. Následně prošla sebe zkušenostním seminářem a seminářem Reiki profesionál. Po několika letech praktikování se rozhodla tuto nádhernou terapii vyučovat. Po velmi náročné přípravě svého cíle dosáhla. Reiki vyučuje již pátým rokem a dále se zabývá přednáškovou činností a poradenstvím. Ve svém občanském povolání je pedagog.


Chcete se zeptat?

Vaše otázky na Mgr. Janu Moravcovou zasílejte e-mailem na redakce@horoskop.cz. Do předmětu zprávy napište heslo "Reiki" Nejzajímavější příspěvky a otázky i s odpovědmi uveřejníme v dalším pokračováním tohoto článku do konce měsíce května 2005.

Informace o seminářích Reiki si můžete vyžádat na adrese: jana.moravcova@email.cz.

Hvězdná poradna
Liliana

Liliana

Jasnovidectví a věštění, Výklad karet
Informace o věštkyni »
Zatoužili jste po zadaném muži? Máte u něj šanci?
Povím vám to! Kartářka Liliana na tel.: 906 704 704!
nejsem PŘIPOJENA 906 704 704
Denis

Denis

Astrologie, Numerologie
Informace o věštci »
Zlomila vás ztráta zaměstnání? Co bude dál?
Odpovím vám! Tel.: 906 704 704! Astrolog Denis
nejsem PŘIPOJEN 906 704 704
Poskytuje: E.M.A. Europe s.r.o., 1 min/70 Kč vč. DPH, P. O. Box 14, 110 15 Praha 015

reklama

Reklama horoskopy


Vlastní vyhledávání
   Horoskopy pro mobilní zařízení | RSS rss feed
Podmínky používání | 
Kontakt | 
Partneři | 
Spolupráce | 
Reklama | 
Copyright © 2004 – 2015 HOROSKOP.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Poskytovatel audio textových služeb: E.M.A. Europe s.r.o., 1 min/70 Kč vč. DPH, P. O. Box 14, 110 15 Praha 015, www.platmobilem.cz