Horoskop doporučuje: Antibiotika bez chemie - Horoskopy na HOROSKOP.cz - horoskop 2020, dnešní horoskopy, horoskopy online, partnerský horoskop a čínský horoskop
Astrocelebrita dne
Astrocelebrita
Ozzy Osbourne
Znamení: Střelec - horoskopy >>
Datum narození: 03.12.1948
Místo narození Birgmingham, Anglie
Profese: anglický zpěvák

reklama Reklama horoskopy
Předpověď počasí
BlueBoard.cz

reklamaReklama horoskopy


Objednejte si osobní horoskopy nebo partnerský horoskop od našich astrologů >>Horoskop doporučuje: Antibiotika bez chemie


14.03.2015 |  autor: ZUB |  ++++++  |  doporučit email |  vytisknout vytisknout

Antibiotika patří mezi skupinu léků, která hubí bakterie. V poslední době se lze často setkat s tím, že lékař antibiotika předepíše i na obyčejnou virózu. Jenže bohužel časté užívání chemických antibiotik má nepříznivé účinky na lidský organismus. Chcete-li zkusit šetrnější metodu a vyzkoušet přírodní antibiotika, nemusíte chodit daleko. Stačí se rozhlédnout v kuchyni či na zahrádce. Horoskop.cz vám poradí, jaká přírodní antibiotika jsou u nás nejrozšířenější a jak vám mohou pomoci.

Česnek

Účinky česneku na lidský organismus jsou téměř zázračné. O jeho prospěšnosti věděli i naši předkové, pro které byl už tenkrát nepostradatelný. Někomu může vadit jeho poněkud nevábná vůně, pozitiva však převládají. Pokud budete česnek konzumovat pravidelně, vaše potřeba užívání antibiotik se značně sníží. Česnek posiluje imunitní systém a zvyšuje jeho odolnost proti virům a bakteriím. Dokáže zničit plísně, kvasinky či choroboplodné zárodky. Prospívá srdci a celému krevnímu oběhu. Snižuje hladinu cholesterolu i krevní tlak, pročišťuje a rozšiřuje cévy. Pomáhá také při cukrovce a zmírňuje dýchací obtíže. Zvyšuje sexuální potenci a podporuje tvorbu pohlavních hormonů. Největší účinky má, když ho konzumujete čerstvý. Může však dráždit žaludek nebo žlučník a proto buďte při jeho konzumaci opatrní a přidávejte ho např. do pomazánek, polévek či jiných pokrmů. Můžete si také vyrobit česnekovou tinkturu.

Med

Stejně jako česnek se používá už po staletí a právem je považován za silné přírodní antibiotikum. Užíváním medu předejdete mnoha zdravotním potížím, a když už vás nemoc zasáhne, pomůže vám se s ní lépe vypořádat. Lze jej užívat nejen vnitřně, ale i zevně, dokáže zničit všechny bakterie, které do vašeho těla nepatří. Při pravidelné konzumaci pomáhá posilovat obranyschopnost organismu. Čistí tělo od toxinů. Prospívá také vašim střevům a podporuje činnost jater. Uklidňuje a má sedativní účinky, proto se přidává např. do teplého mléka, když nemůžete usnout. Obsahuje velké množství minerálů, vitamínů, aminokyselin, mateří kašičku či éterické oleje. Účinně bojuje při různých kožních problémech, zmírňuje bolesti při popáleninách nebo omrzlinách. Vzhledem k tomu, že dokáže vyživit a zvláčnit pokožku, má své uplatnění i v kosmetice, kde se přidává do krémů, masek na obličej i vlasy či do šamponů. Med můžete užívat jako sladidlo v teplém nápoji, ten však nesmí být příliš horký, jinak budou zlikvidovány všechny účinné látky. Při nachlazení pijte teplý čaj s citronem a medem nebo  si udělejte kašičku z medu a čerstvě vymačkané citronové šťávy.

Křen

U starých Řeků se tradovalo, že křen bystří rozum. V našich končinách postačí, že je jedním z nejúčinnějších přírodních prostředků, který rozpouští hleny v těle. Jedná ze zejména o hleny na průduškách, v nose a ve vedlejších nosních dutinách. Oceníte ho hlavně při chřipce a nachlazení, kdy vám usnadní vykašlávání. Křen také posiluje obranyschopnost organismu, působí antibakteriálně a protiplísňově. Podporuje trávení a močové ústrojí. Dokáže vyhnat infekci z těla. V malých dávkách povzbuzuje chuť k jídlu a činnost trávicí soustavy, působí proti žaludečním křečím. Ty nejlepší účinky má čerstvě nastrouhaný křen, který se hodí především do salátů, k nakládané zelenině nebo sýrům. Můžete si z něj udělat například sirup, který budete užívat při chřipce či nachlazení.

Všechny výše jmenované dary z přírody jsou velmi zdravé a usnadní vám průběh angíny, chřipky i nachlazení bez chemie. Účinně fungují  také jako prevence. Ovšem dejte si pozor a užívejte je v přiměřeném množství. Nadměrná konzumace česneku, medu nebo křenu může dráždit sliznice i pokožku. Pokud máte citlivé zažívání, buďte obzvlášť opatrní, ať si více neublížíte, než pomůžete. Horoskop.cz vám přeje pevné zdraví.

Hvězdná poradna
Iris

Iris

Astrologie, Práce s kyvadlem
Informace o věštkyni »
Budete bohatí? Poodhalte se mnou roušku tajemství!
Astroložka Iris na tel.: 906 704 704!
nejsem PŘIPOJENA 906 704 704
Dalila

Dalila

Astrologie, Výklad karet
Informace o věštkyni »
Opustil vás? Je pro vás život bez „NĚJ“ těžký? Co bude dál?
Odpovím vám! Tel.: 906 704 704 Astroložka Dalila
nejsem PŘIPOJENA 906 704 704
Poskytuje: E.M.A. Europe s.r.o., 1 min/70 Kč vč. DPH, P. O. Box 14, 110 15 Praha 015

reklama

Reklama horoskopy


Vlastní vyhledávání
   Horoskopy pro mobilní zařízení | RSS rss feed
Podmínky používání | 
Kontakt | 
Partneři | 
Spolupráce | 
Reklama | 
Copyright © 2004 – 2015 HOROSKOP.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Poskytovatel audio textových služeb: E.M.A. Europe s.r.o., 1 min/70 Kč vč. DPH, P. O. Box 14, 110 15 Praha 015, www.platmobilem.cz