Síla šamanismu - Horoskopy na HOROSKOP.cz - horoskop 2020, dnešní horoskopy, horoskopy online, partnerský horoskop a čínský horoskop
Astrocelebrita dne
Astrocelebrita
Petr Čech
Znamení: Býk - horoskopy >>
Datum narození: 20.05.1982
Místo narození Plzeň
Profese: fotbalový brankář

reklama Reklama horoskopy
Předpověď počasí
BlueBoard.cz

reklamaReklama horoskopy


Objednejte si osobní horoskopy nebo partnerský horoskop od našich astrologů >>Síla šamanismu


19.02.2009 |  autor: horoskopy |  ++++++  |  doporučit email |  vytisknout vytisknout

Jaký vliv mají šamani a odkud se bere jejich síla a nadpřirozené schopnosti léčby a věštby?

Kdo jsou šamani

Šamani nežili pouze mezi indiány a nejsou to jen mastičtí mágové z pověstí. K šamanům nepřicházejí pro radu a pomoc pouze pralesní domorodci, ale také obyvatelé evropských velkoměst. Důležité je si připomenout, že šamanismus nemá nic společného s náboženstvím a ani s čarodějnictvím.


Historie

Šamanismus má kořeny v dávnověku, snad až v době kamenné. Neklade žádný důraz na věk, pohlaví, národnost a ani náboženské vyznání, proto je přístupný každému. Slovo šaman pochází ze Sibiře (uralsko-altajský kmen) a původně označovalo toho, kdo vidí ve tmě, člověka, který je vzrušený, dojatý či rozhněvaný. Tisíciletá tradice šamanství se však vyskytuje po celém světě. Vychází z přesvědčení o existenci duchů a démonů, s nimiž mohou lidé komunikovat. A šamani se díky svým zvláštním předpokladům a získamým vědomostem stávají prostředníky této komunikace. Dokážou změnit své vědomí a uvést se do transu, v němž se duše vydávají vzhůru či hluboko do podsvětí duchy hledat. Pomocí této schopnosti pak mohou uzdravovat, předpovídat budoucnost či počasí, nebo vykládat sny.


Magická síla

Magické schopnosti šamanů se dědí z generace na generaci. Šamanem či šamankou je však možné se stát po vnuknutí a zjevení ve snu či během prodělané nemoci. Současní příznivci šamanství však vycházejí z celkem přijatejné teorie, podle ní má každý člověk v dětském věku schopnost vnímat jiné světy a reality a pohybovat se v nich. Schopnost dětí vidět skřítky, duchy či víly a mluvit s nimi je jedním z příkladů takového vnímání jiné reality.


Stav vědomí

S dospíváním, výchovou a postupným dospíváním však děti tuto schopnost ztrácejí. Šaman, který chce podobný způsob komunikace ovládat, si musí drogami, bubnováním či tancem navodit takzvaný změněný stav vědomí. Přírodní drogy používá mnoho šamanských kultur. Jde však vždy o proces, kterému předchází výcvik a používání receptur ověřených staletými zkušenostmi. Příznivci šamanismu v Evropě jdou při navozování změněného stavu vědomíobvykle celkem bezpečnou cestou zvukové stimulace, nejčastěji za použití bubnů. Rytmické zvuky působí na nervovou soustavu a mozek šamana zaplaví takzvanými vlnami théta a alfa. Théta vlny rezonují v mozku především v hlubokém spánku a při meditaci, ale šaman přitom nemá potlačenu schopnost racionálního myšlení. Zkušený šaman navíc může tento stav kdykoli opusti a po "návratu" si vše pamatuje. Duchy, s nimiž šamani komunikují, prý v žádném případě nelze ztotožnit s těmi, co vyvolávají spiritisté. Ale dokonce i samotný šaman dokáže komunikovat s duchy mrtvých, měl by tak činit až v okamžiku, kdy má opravdu bohaté zkušenosti. Při kontaktu s nimi by měl brát v úvahu, že hovoří pouze s pamětí mrtvých, datovanou od jejich narození až do smrti. Jediné věrohodné informace, které může šaman od duše mrtvého získat, se proto týkají života toho, s jehož duší hovoří. Říká se, že duchové mrtvých jsou ochotní zodpověďet jakoukoli otázku, ale pokud se netýká jejich života, bývá jejich odpověď bezcenná.


Šamanský rituál

Každý člověk má své tzv. silové zvíře, ochranného ducha v podobě zvířete. Člověk může své zvíře kontaktovat tancem, který posílí jejich vzájemný vztah a nepřímo zlepší tanečníkovo duchovní i fyzické rozpoložení. Tanec silového zvířete je jedním ze základních šamanských rituálů. Ke cvičení je nejvhodnější klidná potemnělá místnost bez nábytku a dva rytmické hrkací nástroje, např. rumbakoule či cokoli, co vydává chřestivý zvuk. Při cvičení mějte přivřené oči, což vám umožní stálou orientaci v prostoru, aniž by vás příliš rušilo světlo. Postavte se klidně a vzpřímeně směrem k východu a hlasitě 3x zahrkejte. Myslete při tom na vycházející slunce, které dává sílu všemu živému. Začněte hrkat jedním nástrojem v rytmu. Pak se pomalu otáčejte a hrkejte asi půl minuty na každou světovou stranu. Až se znovu otočíte směrěm k východu, pohybujte nástrojem asi půl minuty nad hlavou a stále myslete na slunce, měsíc a vesmír kolem vás. Pak ho obraťte dolů a soustřeďte se na svou mysl a zemi. To celé potrvá asi 3 minuty. Poté začněte hrkat oběma nástroji a tančete v rytmu zvuku (jako byste běželi na místě). Takový tanec je formou modlitby, obětování energie prostřednictvím tance vašemu silovému zvířeti. Tančete asi 5 minut a pak znovu s tváří k východu 4x silně zahrkejte. Samotný tanec silového zvířete nastává až v této fázi cvičení. Začněte hrkat v rytmu asi 60 zvuků za minutu. V témže rytmu pohybujte nohama. Pomalu a uvolněně se pohybujte po místnosti, soustřeďte se na představu, že máte nějaké blízké zvíře, savce, plaza či ptáka. Pokud zachytíte pocit konkrétního zvířete, soustřeďte se na něj a pohybujte tělem podobně jako ono zvíře. V této chvíli se už dotýkáte šamanského stavu vědomí. Chovejte se jako vaše silové zvíře, nebojte se křičet, zcela se uvolnit a vydávat zvuky, které cítíte v této podobě. Přivřenýma očima můžete vidět prostředí, v němž se vaše zvíře pohybuje. Tento tanec by měl přibližně trvat 5 minut. Postupně zrychlujte hrkání asi na 180 zvuků za minutu. Pokračujte asi další 4 minuty ve zvýšeném tempu. Pak přestaňte a v myšlenkách vyzvěte silové zvíře, aby zůstalo ve vašem těle. Potom rychle za sebou 4x zahrkejte nástroji jako na začátku. To je signál, že tanec skončil. Při tanci vás může rovněž doprovázet bubeník. Doporučuji si vyzkoušet tanec v přírodě (pokud možno na odlehlém místě bez rušivé přítomnosti svědků a zvuků).

Hvězdná poradna
Katrin

Katrin

Spirituální poradenství, Výklad karet
Informace o věštkyni »
Manžel nebo milenec? Povím vám, který se k vám hodí víc!
Zavolejte mi na tel.: 906 704 704! Kartářka Katrin
nejsem PŘIPOJENA 906 704 704
Zina

Zina

Práce s kyvadlem, Výklad karet
Informace o věštkyni »
Máte smůlu v lásce? Kdy nastane zlom?
Povím vám to, zavolejte mi! Tel.: 906 704 704! Kartářka Zina
nejsem PŘIPOJENA 906 704 704
Poskytuje: E.M.A. Europe s.r.o., 1 min/70 Kč vč. DPH, P. O. Box 14, 110 15 Praha 015

reklama

Reklama horoskopy


Vlastní vyhledávání
   Horoskopy pro mobilní zařízení | RSS rss feed
Podmínky používání | 
Kontakt | 
Partneři | 
Spolupráce | 
Reklama | 
Copyright © 2004 – 2015 HOROSKOP.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Poskytovatel audio textových služeb: E.M.A. Europe s.r.o., 1 min/70 Kč vč. DPH, P. O. Box 14, 110 15 Praha 015, www.platmobilem.cz