Čarodějky - Horoskopy na HOROSKOP.cz - horoskop 2020, dnešní horoskopy, horoskopy online, partnerský horoskop a čínský horoskop
Astrocelebrita dne
Astrocelebrita
Jiří Drtina
Znamení: Ryby - horoskopy >>
Datum narození: 01.03.1985
Místo narození Praha
Profese: hokejista

reklama Reklama horoskopy
Předpověď počasí
BlueBoard.cz

reklamaReklama horoskopy


Objednejte si osobní horoskopy nebo partnerský horoskop od našich astrologů >>Čarodějky


19.02.2009 |  autor: horoskopy |  ++++++  |  doporučit email |  vytisknout vytisknout

Čáry a kouzla. Poznejte tajemství a učení čarodějnic. Představují dobrou či temnou stranu světa?

Čarodějnictví

Čarodějnictví je víra, náboženství, životní styl. Existuje mnoho čarodějnických kultů (Wicca vs. Woodoo) a mnoho pokusů o jejich definice. Zjednodušeně lze říct, že čarodějnický kult má kořeny již v pradávných pohanských dobách. Vychází z víry v moc i sílu přírody a v její schopnost uzdravovat i dávat přirozený řád životu lidských a zvířecích bytostí. Pro mnoho, nebo snad dokonce pro většinu čarodějnických kultů je charakteristická převaha ženského principu. Mužům však není vstup do světa magie zapovězen. Pravdou ovšem je, že mužům byla přisouzena spíše úloha stavitelů svatyní, ve kterých ženy vykonávaly rituální obřady.


Nebojte se čarodějnic

Čarodějnice je osoba, která se zabývá magií. Pověry a lži o čarodějnicích pramení především z odvěkého boje mezi přírodními kulty a křesťanskými církvemi. Přestože si mnoho lidí dodnes myslí opak, čarodějnice neuctívají ďábla, protože v něj nevěří a není pro ně autoritou. Základním krédem každé čarodějnice je nikoho nezranit a nikomu svými činy neublížit.


Symbolika pentagramu

Čarodějnictví nemá nic společného se satanismem, přestože křesťanská církev o nich v souvislosi se satanem hovořila velmi často. Zdánlivě tuto souvislost potvrzuje i čarodějnický pentagram, vydávaný rovněž za znamení satanovo. Pentagram, používaný už Pythagorem a jeho následovníky jako symbol zdraví, má však pro čarodějnice jasně zřejmou symboliku. Jeho 5 vrcholů značí = Vzduch, Zemi, Oheň, Vodu a Ducha. Pentagram v kruhu je symbolem pro lidskou bytost s nataženýma rukama a nohama, obklopenou vesmírnou moudrostí.


Magie a kouzla

Čarodějnictví má mnoho podob. Od primitivních negramotných bylinářek, až po vzdělané kněžky s letitou magickou zkušeností i schopností odhalovat a pochopit různá tajemnství přírody, ovládnout energii kouzel, zaříkavadel a svého okolí či používat zdánlivě nadpřirozené síly. Často se dočtete o bílé a černé magii. Černá magie je ta, která se provozuje za cílem někomu ublížit. Příkladem je například kult woodoo, pocházející z Afriky. Tento název pocází z afrického slova vodu, které označuje bohy a duchy. Podstatou obřadů je tyto bohy a duchy přivolat. Bílá naopak slouží ke konání dobra, prospěchu a pomoci. Proslulým kultem bílé magie je kult wicca, který vyznává víru v bohyni - matku převtělenou za přírodu. Klade mimiřádný důraz na harmonii s přírodou a jedním ze základů je víra v reinkarnaci a karmu.

Hvězdná poradna
Rozárka

Rozárka

Numerologie, Práce s kyvadlem, Výklad karet
Informace o věštkyni »
Nemůžete zavadit o pořádnou práci? Chcete více peněz?
Mé karty vám ukáží správný směr!
Kartářka Rozárka na tel.: 906 704 704
nejsem PŘIPOJENA 906 704 704
Verona

Verona

I - Ťing, Jasnovidectví bez pomocných prostředků, Výklad karet, Výklad snů
Informace o věštkyni »
Odpustit mu nevěru nebo ne? Co dělat?
Poradím vám, zavolejte mi! Tel.: 906 704 704. Kartářka Verona
nejsem PŘIPOJENA 906 704 704
Poskytuje: E.M.A. Europe s.r.o., 1 min/70 Kč vč. DPH, P. O. Box 14, 110 15 Praha 015

reklama

Reklama horoskopy


Vlastní vyhledávání
   Horoskopy pro mobilní zařízení | RSS rss feed
Podmínky používání | 
Kontakt | 
Partneři | 
Spolupráce | 
Reklama | 
Copyright © 2004 – 2015 HOROSKOP.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Poskytovatel audio textových služeb: E.M.A. Europe s.r.o., 1 min/70 Kč vč. DPH, P. O. Box 14, 110 15 Praha 015, www.platmobilem.cz