Léčivá síla barev - Horoskopy na HOROSKOP.cz - horoskop 2020, dnešní horoskopy, horoskopy online, partnerský horoskop a čínský horoskop
Astrocelebrita dne
Astrocelebrita
Andie MacDowell
Znamení: Býk - horoskopy >>
Datum narození: 21.04.1958
Místo narození Gaffney, Jižní Karolína
Profese: americká herečka

reklama Reklama horoskopy
Předpověď počasí
BlueBoard.cz

reklamaReklama horoskopy


Objednejte si osobní horoskopy nebo partnerský horoskop od našich astrologů >>Léčivá síla barev


04.03.2016 |  autor: mm, horoskop |  ++++++  |  doporučit email |  vytisknout vytisknout

Léčivou sílu barev znali už starověcí Egypťané. Jejich léčebné využití můžeme vystopovat i v dávných civilizacích Indie nebo Číny. Na delší dobu pak terapie barvami upadá v zapomnění, avšak novodobé výzkumy opět ukazují jejich pozitivní vliv při léčbě různých zdravotních problémů.


 

 

Různé barvy vyzařují energii o různé vlnové délce. Při správném použití je jimi možné ovlivnit tělesné pochody a využít jejich vlivu při léčbě chorob a k pozitivnímu ovlivnění lidského organismu. Jakým způsobem se barvy aplikují? Je možné ozařování barevným světlem, volit stravu v potřebných barvách anebo oblečení či látky přizpůsobit tomu, jaký problém chceme řešit. Obecně se teplé odstíny barev považují za stimulující, studené za uklidňující a tlumící.
 

Použití správného odstínu může stimulovat krevní oběh, látkovou výměnu, hospodaření organismu s vitamíny i minerály, imunitní systém, činnost orgánů apod. V neposlední řadě mají barvy velký vliv na psychiku člověka. Není bez zajímavosti, že sluneční světlo obsahuje všechny druhy barev a tím má komplexní pozitivní působení na vše živé. Můžeme si to ukázat na příkladu. Každá čakra má odpovídající barvu, která ji harmonizuje a léčí v případě potíží ( viz níže ). Sluneční světlo má v sobě všechny barvy pro všech sedm čaker. Uvádí je tedy do harmonie a tím přispívá ke zdravému fungování lidského těla.


Čakry a jejich harmonizující barvy:

1    čakra ( kořenová ) - nachází se na konci páteře zhruba v místech kostrče = červená
2    čakra ( sakrální ) -  najdeme ji v křížové oblasti = oranžová
3    čakra ( solar-plexová ) - je okolo pupku = žlutá
4    čakra ( srdeční ) - nachází se v srdci a okolí = zelená
5    čakra ( krční ) - je v oblasti krku = modrá
6    čakra ( čelní, centrum tzv. Třetího oka ) - u kořene nosu = indigová
7    čakra ( korunní ) - najdeme ji v oblasti temene = fialová

Barvy a jejich působení

Červená
Ze všech barev má nejsilnější působení. Dodává energii, zahřívá, regeneruje a posiluje. Pro své vlastnosti je využívána při regeneračních procesech, tedy při rekonvalescencích po úrazech, nemoci, operacích. Léčí také rány, ovšem ty zanícené je nejprve třeba vyčistit modrým světlem, teprve poté aplikujeme světlo červené. To se používá dále také při oběhových problémech, pro povzbuzení hormonálního systému, při potížích s pohlavními orgány a močovým měchýřem. Velmi účinná je také při onemocněních krve. Pomáhá také při nemocech z podchlazení, omrzlinách apod. Neměla by se užívat při horečkách, nervových onemocněních a psychických problémech, vysokém tlaku a potížích se sebeovládáním – kde však pomáhá, jsou deprese. A jak využít jejího vlivu v běžném životě? Přitahuje peníze. Pořiďte si červené šaty, pokud potřebujete udělat výhodný obchod anebo mějte červenou peněženku.

Oranžová
Je barvou pro veselou mysl a radost. Dodává optimismus a proto je používána při depresích, životní nespokojenosti, pesimismu. Zvyšuje vitalitu organismu. Podporuje proud lymfy, pomáhá v těle udržet správnou hladinu vápníku, působí kladně na fyzickou i sexuální stránku. Uvolňuje svalové křeče a to i takové, které jsou následkem stresu. Povzbuzuje činnost ledvin, působí proti zácpě, protože ovlivňuje střevní peristaltiku, pomáhá při zánětech plic a průdušek, působí na slezinu a její funkce. Není dobré ji používat při přebytku energie a v případě nervových potíží.

Žlutá
Povzbuzuje intelektuální schopnosti a mentální činnost obecně, zrychluje tok myšlenek. Zahání smutky a melancholii, pročišťuje myšlenky. Napomáhá činnosti jater, má pozitivní vliv na kožní problémy ( které často se sníženou činností jater souvisí ). Ovlivňuje trávicí systém, zejména střeva a pomáhá při potravinových alergiích, plynatosti, křečích, žaludečních a žlučníkových potížích. Podporuje metabolismus, snižuje psychické napětí a podrážděnost, vyrovnává emoce. Působí rovněž na ledviny a močové cesty.

Zelená
Považuje se za neutrální barvu, její vibrace symbolizují rovnováhu a proto pozitivně ovlivňuje nervový systém, který uklidňuje a posiluje při vyčerpanosti. Účinek zelené barvy je uklidňující a realaxační, ostatně nejlépe se nám relaxuje v přírodě, kde je zeleně nejvíce. Pomáhá odvést nadbytek tekutin z těla, snižuje krevní tlak, užívá se při cystách, vředech, onemocněních očí. Je považována za barvu s hojivými vibracemi.

Modrá
Má chladivé účinky, uklidňuje, tiší. Napomáhá při horečkách, nervovém podráždění, zbavuje bolesti. Pozor však na používání modré barvy: přemíra způsobuje únavu a u citlivějších jedinců smutek a melancholii. Používá se také na léčbu hyperaktivity. Má desinfekční účinky, proto je modré světlo vhodné pro léčbu zánětlivých procesů. Ovlivňuje hyperfunkci štítné žlázy, nadledviny, zužuje cévy, zklidňuje bušení srdce, u žen zmírňuje klimakterické problémy.

Indigová modř
Má v sobě energii všech spektrálních barev. Nejvíce působí na onemocnění, vyskytující se v oblasti hlavy ( migrény, uši, nos, oči ). Zklidňuje a naplňuje vnitřním klidem a harmonií, má velký význam při rozšiřování spirituálního porozumění, dodává moudrost a hluboký vnitřní pokoj. Její nadbytek však může právě z tohoto důvodu způsobit depresivní stavy a pocity osamělosti.

Fialová
Je barvou s nejjemnějšími a zároveň nejvyššími vibracemi. Harmonizuje lidský organismus po psychické stránce, působí na nevědomí, povzbuzuje inspiraci. Pomáhá při spojení s vyššími dimenzemi, při meditacích, věštění, práci s minulými životy a nalezení vyrovnanosti a rovnováhy. Uvolňuje a dodává energii při duševním vyčerpání,  uklidňuje bolesti, posiluje schopnost vstřebávat vitamíny a minerály.

Bílá
Očišťuje tělo od negativních vlivů i všech škodlivin, napomáhá spojení s vyššími energiemi, dodává životní sílu a má očistné účinky také pro prostory.

Hnědá
Pomáhá při učení, zvyšuje energii, ulevuje při bolestech končetini zad, páteře a při problémech s tlustým střevem.

Černá
V léčení se téměř nepoužívá a vyžaduje opatrnost, protože může způsobit deprese. Při správném použití léčí zejména kosti a nespavost.

Růžová
Léči bolesti na duši, je podpůrnou barvou pro  smiřování, napomáhá dobrým mezilidským vztahům. Léčí traumata z minulosti a přináší lásku a soucit. Je vhodnou barvou zejména pro ženy ve všech fázích života, pomáhá při hormonálních výkyvech v dospívání, těhotenství i menopauze.

Zlatá
Má velmi silné účinky pro léčbu všech zdravotních problémů. Poskytuje také energii při chronických nemocech. Pomáhá při depresích a obsesích, překonávání závislostí. Podporuje imunitní systém.

Stříbrná
Očišťuje tělo i prostory, zbavuje organismus škodlivin a pomáhá plodnosti.

 

Hvězdná poradna
Glorie

Glorie

Výklad karet
Informace o věštkyni »
Jaké zaměstnání je pro vás to pravé? Poradím vám!
Kartářka Glorie na tel.: 906 704 704!
nejsem PŘIPOJENA 906 704 704
Nela

Nela

Astrologie, Jasnovidectví a věštění
Informace o věštkyni »
Hledáte svou lásku dosud marně? Hvězdy vás k ní dovedou!
Volejte na tel.: 906 704 704! Astroložka Nela
nejsem PŘIPOJENA 906 704 704
Poskytuje: E.M.A. Europe s.r.o., 1 min/70 Kč vč. DPH, P. O. Box 14, 110 15 Praha 015

reklama

Reklama horoskopy


Vlastní vyhledávání
   Horoskopy pro mobilní zařízení | RSS rss feed
Podmínky používání | 
Kontakt | 
Partneři | 
Spolupráce | 
Reklama | 
Copyright © 2004 – 2015 HOROSKOP.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Poskytovatel audio textových služeb: E.M.A. Europe s.r.o., 1 min/70 Kč vč. DPH, P. O. Box 14, 110 15 Praha 015, www.platmobilem.cz