Co jsou to aspekty? - Horoskopy na HOROSKOP.cz - horoskop 2020, dnešní horoskopy, horoskopy online, partnerský horoskop a čínský horoskop
Astrocelebrita dne
Astrocelebrita
Josef Masopust
Znamení: Vodnář - horoskopy >>
Datum narození: 09.02.1931
Místo narození Střimice
Profese: český fotbalový trenér

reklama Reklama horoskopy
Předpověď počasí
BlueBoard.cz

reklamaReklama horoskopy


Objednejte si osobní horoskopy nebo partnerský horoskop od našich astrologů >>Co jsou to aspekty?


01.01.2009 |  autor: horoskopy |  ++++++  |  doporučit email |  vytisknout vytisknout

Už Pythagoras upozornil na to, co znali již staří Egypťané. Že na nebesích je základem vesmírná harmonie, která je někdy narušována negativními vazbami. Aspekty jsou pak vztahy mezi planetami, které vypovídají o problémech života, které je třeba řešit. Co to znamená pro astrologii, která zná horoskop o rozměru 360°?

Konjunkce

Je aspektem, který v rozměru nejvýš 10° spojuje dvě planety, někdy i víc a přitom jakoby míchá do sebe jejich původní vlivy. Konjunkce, tedy spojen,í se nazývá pozitivním, pokud se odehrává mezi Jupiterem, Venuší, Lunou a samotným Sluncem, které vždy ostatní posiluje. Konjunkce mezi Saturnem a Marsem bývá většinou negativní, u ostatních planet záleží na okolnostech, především u Neptunu a Pluta.

Opozice

Tady běží o problematický aspekt, který dává dvě planety proti sobě v úhlu většinou 180° s tolerancí 7°. Vždy se musí podrobně studovat, protože negativně umístěné planety opozici zhoršují. Ale ve vztahu pozitivně založených planet to znamená, že člověk je dynamicky nucen do různých aktivit, které mu jsou třeba i nepříjemné. Někdy ovlivňuje osud, jindy přináší překonávání překážek.

Kvadratura

Je spojením, které se odehrává v úhlu okolo 45°. Je negativní a ovlivňuje hlavně tělo, zdraví a majetek. Přináší různé zlozvyky povahy, taky nutný boj a životní překážky. Problematický je hlavně u planet Saturn, Mars, ale taky u Luny nebo Venuše. Přesto duševně silný člověk může tyto negativní vlivy překonat poměrně dobře.

Trigon

Tady běží o ten nejharmoničtější prvek celého horoskopu, který svírají planety v úhlu okolo 120°. Ukazuje spíš na náhodné než zasloužené štěstí a dobro, které přináší plný soulad. Všechny planety jsou díky tomu ve vyzařování velice pozitivní. Poukazuje na kladné složky charakteru a v čem člověk dosáhne nejšťastnějšího aspektu, i když někdy může vést k lenosti až pasivitě.

Sextil

Tady běží o jasně pozitivní aspekt, kdy planety svírají úhel okolo 60°. Přináší hlavně dobré sklony povahy, které se však musejí umět upevňovat. Pomáhá zrozenci v různých každodenních aktivitách a dává mu šanci se pozitivně prosazovat. Platí tedy spíš u vnitřních a rychlých planet, jako je Luna, Merkur, Venuše nebo Mars.

Paralela

Někdy se tato ´deklinační a šířková paralela´ vztahuje spíš na samotný osud, než na lidský charakter. Paralelu je třeba spíš uvažovat při pozorování tranzitů planet, v nichž vytváří obraty osudu k dobrému i zlému, podle hvězdného sestavení. Tento jediný aspekt není sledovatelný laiky, musíte ho sledovat díky astrologům.

Hvězdná poradna
Denis

Denis

Astrologie, Numerologie
Informace o věštci »
Zlomila vás ztráta zaměstnání? Co bude dál?
Odpovím vám! Tel.: 906 704 704! Astrolog Denis
nejsem PŘIPOJEN 906 704 704
Iris

Iris

Astrologie, Práce s kyvadlem
Informace o věštkyni »
Budete bohatí? Poodhalte se mnou roušku tajemství!
Astroložka Iris na tel.: 906 704 704!
nejsem PŘIPOJENA 906 704 704
Poskytuje: E.M.A. Europe s.r.o., 1 min/70 Kč vč. DPH, P. O. Box 14, 110 15 Praha 015

reklama

Reklama horoskopy


Vlastní vyhledávání
   Horoskopy pro mobilní zařízení | RSS rss feed
Podmínky používání | 
Kontakt | 
Partneři | 
Spolupráce | 
Reklama | 
Copyright © 2004 – 2015 HOROSKOP.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Poskytovatel audio textových služeb: E.M.A. Europe s.r.o., 1 min/70 Kč vč. DPH, P. O. Box 14, 110 15 Praha 015, www.platmobilem.cz