I-ťing - Kniha proměn - Horoskopy na HOROSKOP.cz - horoskop 2020, dnešní horoskopy, horoskopy online, partnerský horoskop a čínský horoskop
Astrocelebrita dne
Astrocelebrita
Selma Blair
Znamení: Rak - horoskopy >>
Datum narození: 23.06.1897
Místo narození Southfield, Michigan
Profese: americká herečka

reklama Reklama horoskopy
Předpověď počasí
BlueBoard.cz

reklamaReklama horoskopy


Objednejte si osobní horoskopy nebo partnerský horoskop od našich astrologů >>I-ťing - Kniha proměnI-ťing neboli Kniha proměn, je považován za nejstarší čínský klasický text a v průběhu dějin si získal neobyčejné uznání a oblibu. Obsahuje několik rovin textu a přesně stanovený počet výkladů, které přitahují pozornost již více než dva tisíce let. Tato kniha se stala základním učením pro mnoho filozofů, politiků, mystiků, alchymistů, jogínů, magiků a v nedávné době i pro řadu vědců a matematiků.

 

Na Západě se objevila před více než čtyřmi sty lety, kdy jeden křesťanský misionář napsal německému filozofovi a matematikovi Gottfriedu Wilhelmu Baronu von Leibnizovi zprávu o podobnosti mezi systémem binární aritmetiky, na němž Leibniz pracoval, a strukturou dávného čínského klasického díla.

Nejstarší text Knihy vznikl pravděpodobně v roce 1.800 př. Kristem, za doby dynastie Sia. Zde nalezáme nejstarší archetypy a symbolické výroky. Čínské slovo označuje změnu; pak kánonickou knihu. Název "I-ťing" vznikl historicky pravděpodobně za dynastie Chanů (206 př. Kr. - 220 po Kr.), kdy byl tento text zařazen mezi konfuciánské kánonické knihy.

Praktické použití I-ťingu

I-ťing má mnoho způsobů praktického využití jak pro ty, kteří se s ním teprve seznamují, tak pro ty, kteří jsou s celou tradicí I-ťingu důkladně obeznámeni.

V I-ťingu je celkem šedesát čtyři znaků, jež mají tři sta osmdesát čtyři čar. Každý znak se skládá ze šesti čar, a proto se nazývá hexagram; každá čára může být buďto pevná (tzv. lichá), a pak symbolizuje jang, nebo přerušovaná (tzv. sudá), zastupující jin.

Každý hexagram se skládá ze dvou trigramů, což jsou soubory tří čar. Významy hexagramů se odvozují třemi způsoby - z jednotlivých čar v určitém postavení, jež postupuje zezdola nahoru; dále z jednotlivých čar, které jsou ve vztahu s dalšími čarami a konečně ze vztahu mezi dvěma trigramy v každém hexagramu, přičemž každý trigram má svůj zvláštní význam. Tyto trigramy jsou nebe 1, země 5, oheň 7, voda 3, hrom 2, hora 4, jezero 8 a vítr 6.

V základním textu I-ťingu, jsou tyto znaky vyjádřením symboliky základních prvků života, s jejichž pomocí je možno dosáhnout dalšího vývoje. Proto se taoistická nauka často nazývá "velký kotel osmi trigramů", v němž je očištěno uvědomování si.

Zeptejte se itingu kliknutím na znak

Hvězdná poradna
Verona

Verona

I - Ťing, Jasnovidectví bez pomocných prostředků, Výklad karet, Výklad snů
Informace o věštkyni »
Odpustit mu nevěru nebo ne? Co dělat?
Poradím vám, zavolejte mi! Tel.: 906 704 704. Kartářka Verona
nejsem PŘIPOJENA 906 704 704
Liliana

Liliana

Jasnovidectví a věštění, Výklad karet
Informace o věštkyni »
Zatoužili jste po zadaném muži? Máte u něj šanci?
Povím vám to! Kartářka Liliana na tel.: 906 704 704!
nejsem PŘIPOJENA 906 704 704
Poskytuje: E.M.A. Europe s.r.o., 1 min/70 Kč vč. DPH, P. O. Box 14, 110 15 Praha 015

reklama

Reklama horoskopy


Vlastní vyhledávání
   Horoskopy pro mobilní zařízení | RSS rss feed
Podmínky používání | 
Kontakt | 
Partneři | 
Spolupráce | 
Reklama | 
Copyright © 2004 – 2015 HOROSKOP.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Poskytovatel audio textových služeb: E.M.A. Europe s.r.o., 1 min/70 Kč vč. DPH, P. O. Box 14, 110 15 Praha 015, www.platmobilem.cz