Jelen - Horoskopy na HOROSKOP.cz - horoskop 2020, dnešní horoskopy, horoskopy online, partnerský horoskop a čínský horoskop
Astrocelebrita dne
Astrocelebrita
2. Ivan Hladík, 2. 10. 1975, ,
Znamení: Váhy - horoskopy >>
Datum narození: 02.10.1975
Místo narození Praha
Profese: český textař

reklama Reklama horoskopy
Předpověď počasí
BlueBoard.cz

reklamaReklama horoskopy


Objednejte si osobní horoskopy nebo partnerský horoskop od našich astrologů >>Jelen

Jelen

(21.5 - 20.6)Jelen byl významným posvátným zvířetem, Pánem lesů. Váže se k němu bohatá symbolika. Byl představitelem obnovy a tvoření, životní energie a síly, moudrosti a vznešenosti. Často býval spojován se Stromem života. Byl zvířetem zasvěceným slunci a starověké národy jej ctily jako nositele ohnivého elementu. Pro shoz a nové dorůstaní paroží se stal symbolem přírodního koloběhu, neustálého umírání a zrozování. Byl dáván do souvislosti se smrtí, často se objevoval jako posel smrti nebo jako jeden z atributů vládců podsvětí.

Pro severoamerické Indiány byl jelen totemovým zvířetem mnoha kmenů. Jelení kůže hrála důležitou roli v šamanských obřadech na celém světě, duch jelena propůjčoval šamanovi potřebnou rychlost při jeho cestách do jiných světů. Jelen býval i častým průvodcem zemřelých.

Jelen se objevuje jako bytost vznešená a moudrá v nejkrásnějších pohádkách a pověstech po celém světě. U nás ho známe třeba jako laskavého rádce se zlatými parohy z vyprávění o Smolíčkovi Pacholíčkovi. Byl i oblíbeným zvířetem básníků. Jeho půvab a hbitost dávaly podnět k novým a novým poetickým obratům jako „má nohy rychlé jako jelen“ nebo „přes pahorky se nese jako jelen“ a u něžného pohlaví k přirovnání „půvabná jako laň“ či „líbezná jako srna“.

Lidé narození ve znamení Jelena jsou vznešení, jemní, citliví a dokáží dávat i přijímat.

Rada: Zamysli se, zda využíváš svou sílu a tvořivost také k užitku ostatních. Uvědomuješ si, jaké nové možnosti ti přináší dávání a přijímání? Jestli snad cítíš uvnitř sebe sama probíhat změnu, nebraň se a odevzdej se kouzlu jelena, který ti bude spolehlivým průvodcem na tvé cestě. Je čas vydat se na vlastní duchovní cestu. Miluješ přírodu, tak se v ní občas zastav.
Hvězdná poradna
Natan

Natan

Numerologie, Výklad karet
Informace o věštci »
Hypotéka! Bojíte se rizika? Zvládnete splácení?
Na vše vám odpovím! Kartář a numerolog Natan na tel.: 906 704 704!
nejsem PŘIPOJEN 906 704 704
Denis

Denis

Astrologie, Numerologie
Informace o věštci »
Zlomila vás ztráta zaměstnání? Co bude dál?
Odpovím vám! Tel.: 906 704 704! Astrolog Denis
nejsem PŘIPOJEN 906 704 704
Poskytuje: E.M.A. Europe s.r.o., 1 min/70 Kč vč. DPH, P. O. Box 14, 110 15 Praha 015

reklama

Reklama horoskopy


Vlastní vyhledávání
   Horoskopy pro mobilní zařízení | RSS rss feed
Podmínky používání | 
Kontakt | 
Partneři | 
Spolupráce | 
Reklama | 
Copyright © 2004 – 2015 HOROSKOP.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Poskytovatel audio textových služeb: E.M.A. Europe s.r.o., 1 min/70 Kč vč. DPH, P. O. Box 14, 110 15 Praha 015, www.platmobilem.cz