Co jsou mantry a jak nám mohou pomoct - Horoskopy na HOROSKOP.cz - horoskop 2020, dnešní horoskopy, horoskopy online, partnerský horoskop a čínský horoskop
Astrocelebrita dne
Astrocelebrita
Petr Čech
Znamení: Býk - horoskopy >>
Datum narození: 20.05.1982
Místo narození Plzeň
Profese: fotbalový brankář

reklama Reklama horoskopy
Předpověď počasí
BlueBoard.cz

reklamaReklama horoskopy


Objednejte si osobní horoskopy nebo partnerský horoskop od našich astrologů >>Co jsou mantry a jak nám mohou pomoct


03.07.2016 |  autor: mm, horoskop |  ++++++  |  doporučit email |  vytisknout vytisknout

Nejde o slova v žádném známém jazyce. Ostatně u manter nejde o význam vysloveného, ale o zvuk. Ten pomáhá uzdravovat na mnoha úrovních, nejen psychické, ale také fyzické. Rozhodně mají také velmi pozitivní vliv na náš duševní rozvoj a nalezení rovnováhy.

Mantry by se nejjednodušeji a nejpřesněji daly specifikovat jako posvátný zpěv. U jejich zrodu stáli dávní mudrcové a psáno je o nich již ve starých indických Védách ( rozsáhlé texty starověké Indie ). Ovšem nejen indičtí mystikové znali sílu jejich působení. Uznávali je také ve starém Egyptě, Tibetu, používali je raní křesťané a pronikly také do islámu. Podle hinduistické tradice je prazákladem všech manter posvátná slabika ÓM, která se považuje za prvotní vibraci celého vesmíru, pocházejícím z jakési čisté prázdnoty, Boží zvuk. Je součástí prakticky většiny ostatních manter. Mantry jsou tvořeny určitými zvuky, mohou to být slabiky či slova, jejichž vibrace působí na nervový systém, pomáhají jej uklidnit a díky tomu je možné dosáhnout vyšších stavů vědomí. To dále napomáhá dojít stavu osvícení, osvobození, očišťuje a povznáší.

mantra


Mantry: mocná síla
Buďte připraveni na nové vnitřní prožitky a příliv klidu a štěstí. Mantru můžeme vlastně považovat za způsob modlitby, které se dají použít k různým účelům. K uklidnění mysli, dosažení blaženého stavu vědomí, odevzdání se Bohu a vyšším silám, jako obrana proti nemocem a zlým silám a energiím. Mají vliv na vnitřní orgány, které nabíjejí stejně, jako naši mysl, ošetřují je a léčí. Mantry nám mohou pomoci dosáhnout vytýčených cílů a plánů, pokud jsou dobré a není jejich smyslem někoho poškodit anebo někomu ublížit či zasáhnout do jeho svobody. Hinduisté jsou také přesvědčeni, že mantry mohou pomoci vyřešit karmické problémy a také ukončit neustálý kruh smrti a nového zrození.

Nejdůležitější je koncentrace
Pro mantry je důležité soustředění. Je třeba ji opakovat velmi pozorně, soustředit se na její zvuk, význam, je možné si v duchu vizualizovat jednotlivé pronášené slabiky. Rozhodně by se mantra neměla opakovat mechanicky jen pro to, aby se dosáhlo určitého počtu opakování pro to, aby se začal projevovat její účinek. Duchovní učitelé doporučují jako cvičení koncentrace popsat zvolenou mantrou jednu stranu každý den. Ovšem pozor: sešit, kam mantru píšete, nenechávejte ležet jen tak někde pohozený, ukládejte ho k místu, kde meditujete anebo máte-li, tak k domácímu oltáříku.  Jak bylo zmíněno, účinek mantry pocítíte až po určitém počtu opakování. Doporučuje se zpívat mantru 108x denně po dobu čtyřiceti dnů, aby vyvolala příslušný efekt. Jediné vynechání vyžaduje začít celý cyklus znovu. Za ideální dobu se považuje čas před východem nebo při západu slunce, ovšem není to podmínkou. Pomůckou při opakování mantry je mala, korálkový řetízek – něco, jako u křesťanů růženec. Má 18, 27, 54 nebo 108 korálků. Příklady manter a jejich přednesu najdete níže.

Mantry – příklady

Mantra je velmi silná, ochraňuje před  nejrůznějšími negativními vlivy a nemocemi:Jedná se o univerzální mantru se silným léčivým účinkem na celý organismus včetně čištění aury:
 

Tato mantra rozpouští negativní karmu, očišťuje a vede k osvícení:

Hvězdná poradna
Adina

Adina

Jasnovidectví a věštění, Výklad karet
Informace o věštkyni »
Bijí vaše biologické hodiny na poplach? Povím vám, kdy potkáte toho pravého pro společný život!
Zavolejte mi na tel.: 906 704 704. Kartářka Adina
nejsem PŘIPOJENA 906 704 704
Iris

Iris

Astrologie, Práce s kyvadlem
Informace o věštkyni »
Budete bohatí? Poodhalte se mnou roušku tajemství!
Astroložka Iris na tel.: 906 704 704!
nejsem PŘIPOJENA 906 704 704
Poskytuje: E.M.A. Europe s.r.o., 1 min/70 Kč vč. DPH, P. O. Box 14, 110 15 Praha 015

reklama

Reklama horoskopy


Vlastní vyhledávání
   Horoskopy pro mobilní zařízení | RSS rss feed
Podmínky používání | 
Kontakt | 
Partneři | 
Spolupráce | 
Reklama | 
Copyright © 2004 – 2015 HOROSKOP.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Poskytovatel audio textových služeb: E.M.A. Europe s.r.o., 1 min/70 Kč vč. DPH, P. O. Box 14, 110 15 Praha 015, www.platmobilem.cz