Horoskop.cz pomáhá ženám proti bolesti - Horoskopy na HOROSKOP.cz - horoskop 2020, dnešní horoskopy, horoskopy online, partnerský horoskop a čínský horoskop
Astrocelebrita dne
Astrocelebrita
Tatiana Vilhelmová
Znamení: Rak - horoskopy >>
Datum narození: 13.07.1978
Místo narození Praha
Profese: česká herečka

reklama Reklama horoskopy
Předpověď počasí
BlueBoard.cz

reklamaReklama horoskopy


Objednejte si osobní horoskopy nebo partnerský horoskop od našich astrologů >>Horoskop.cz pomáhá ženám proti bolesti


23.02.2015 |  autor: ZUB |  ++++++  |  doporučit email |  vytisknout vytisknout

Co se týče bolesti, příroda byla k ženám trochu nespravedlivá. Nepříjemné menstruační bolesti, migrény a další příznaky jsou víceméně dámskou záležitostí, stejně jako porod. Ne vždy však musíte trpět, bolestem můžete předcházet nebo alespoň zmírnit jejich intenzitu. Horoskop.cz vám poradí, jak na to.

Křeče v břiše, bolesti zad či nohou dokáží znepříjemnit den snad každé ženě. Některé prožijí svou periodu bez jakýchkoliv zdravotní obtíží, jiné však dokáže dokonce vyřadit na pár dní z provozu. Není ovšem rozumné polykat analgetika pokaždé, když vás píchne někde v podbřišku. Touto cestou by se k vašim bolestem mohly přidat také zažívací problémy nebo nemocná játra. Dejte přednost raději mírnější formě a nejdříve zkuste pár triků, jak bolesti pokořit i bez chemie. Pokud ale vaše menstruační bolesti neustávají a překročí únosnou mez, neváhejte vyhledat gynekologa. Mohlo by se jednat o závažnější typ onemocnění.

Dopřejte bříšku teplo

Nezáleží na tom, jakou formu zvolíte, důležité je, být v teple. Horká koupel se sice při menstruaci nedoporučuje, avšak horká sprcha vám velmi prospěje a uleví. Nebojte se pustit si co nejvíc teplou vodu, kterou snesete. Skvěle vám také poslouží nahřátá termoláhev, kterou si přiložíte na břicho. Celkově se snažte udržovat tělo v teple. Pokud vám to situace dovolí, klidně si zalezte pod peřinu a nasaďte teplé ponožky. Pomůže i horká polévka či hrnek čaje. Teplo ve vašem těle rozproudí krev a ta prokrví a uvolní svaly v pánevní oblasti, které vám způsobují křeče.

Zacvičte si

Nemyslí se tím, že ze sebe máte v posilovně sedřít kůži. Naopak na silová cvičení zapomeňte. Spíše zvolte jako aktivitu chůzi, běh, jízdu na kole, jógu nebo plavání. Procvičíte celé tělo a navíc se vyplaví endorfiny neboli hormony štěstí. Právě ty ovlivní centrum mozku, které je zodpovědné za bolest a trochu ji utlumí. I když se vám nebude chtít a nejradši byste seděly doma a stěžovaly si na bolest, přimějte se jít alespoň na procházku na čerstvém vzduchu. Rozptýlíte se, přijdete na jiné myšlenky, zlepší se vám nálada a nebudete se neustále zaobírat bolestí. 

Zaměřte se na stravu

Zdravá strava by pro vás měla být samozřejmostí v běžném životě, v období menstruace však obzvlášť dbejte na její dodržování. Předejdete tak nerovnováze děložní stěny. Ztráta krve z těla odčerpává vitamíny a minerály. Zaměřte se na potraviny, které jsou bohaté na omega 3-mastné kyseliny, zinek a železo. Dostatečný přísun vápníku a hořčíku vám pomůže zmírnit příznaky, které menstruaci doprovází. Nezapomínejte na pitný režim a také denně konzumujte ovoce, zeleninu a výrobky bohaté na vlákninu, čímž předejdete zácpě. Naopak se vyhněte všem nezdravým potravinám, které obsahují rafinovaný cukr, bílou moku nebo živočišné tuky.

Vyhněte se kofeinu a alkoholu

Pro ty z vás, které si neumí bez ranní kávy představit život, to zřejmě nebude jednoduché. Kofein, který je obsažen nejen v kávě, ale i čaji, coca cole nebo energetických nápojích vykazuje povzbuzující účinky. To znamená, že vaši bolest může znásobit.  Mimo jiné také dráždí sliznici trávicího ústrojí. Omezte proto jeho konzumaci a s bolestí se lépe vypořádáte. Stejně tak alkohol vám při vašich dnech spíše přitíží, neboť jeho konzumací v těle rozproudíte krev, což sílu menstruace silně ovlivní.

Hvězdná poradna
Rozárka

Rozárka

Numerologie, Práce s kyvadlem, Výklad karet
Informace o věštkyni »
Nemůžete zavadit o pořádnou práci? Chcete více peněz?
Mé karty vám ukáží správný směr!
Kartářka Rozárka na tel.: 906 704 704
nejsem PŘIPOJENA 906 704 704
Glorie

Glorie

Výklad karet
Informace o věštkyni »
Jaké zaměstnání je pro vás to pravé? Poradím vám!
Kartářka Glorie na tel.: 906 704 704!
nejsem PŘIPOJENA 906 704 704
Poskytuje: E.M.A. Europe s.r.o., 1 min/70 Kč vč. DPH, P. O. Box 14, 110 15 Praha 015

reklama

Reklama horoskopy


Vlastní vyhledávání
   Horoskopy pro mobilní zařízení | RSS rss feed
Podmínky používání | 
Kontakt | 
Partneři | 
Spolupráce | 
Reklama | 
Copyright © 2004 – 2015 HOROSKOP.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Poskytovatel audio textových služeb: E.M.A. Europe s.r.o., 1 min/70 Kč vč. DPH, P. O. Box 14, 110 15 Praha 015, www.platmobilem.cz