Co lze vyčíst z obličeje aneb jak poznat člověka během pár okamžiků - Horoskopy na HOROSKOP.cz - horoskop 2020, dnešní horoskopy, horoskopy online, partnerský horoskop a čínský horoskop
Astrocelebrita dne
Astrocelebrita
Ozzy Osbourne
Znamení: Střelec - horoskopy >>
Datum narození: 03.12.1948
Místo narození Birgmingham, Anglie
Profese: anglický zpěvák

reklama Reklama horoskopy
Předpověď počasí
BlueBoard.cz

reklamaReklama horoskopy


Objednejte si osobní horoskopy nebo partnerský horoskop od našich astrologů >>Co lze vyčíst z obličeje aneb jak poznat člověka během pár okamžiků


24.01.2016 |  autor: mm, horoskop |  ++++++  |  doporučit email |  vytisknout vytisknout

Číst můžeme nejen v knize nebo časopisu. Vděčným „materiálem“ pro čtení je také lidský obličej. Můžeme z něj zjistit důležité informace, které nám pomohou lépe vycházet s lidmi v soukromé i pracovní oblasti a také určitým způsobem předvídat jejich chování. Nejedná se o žádné šarlatánství, ale o obor, který má poměrně dlouhou historii a nazývá se fyziognomika či fyziognomie.

Její kořeny se dají vystopovat již ve starověku, kdy se o ni živě zajímal například Pythagoras, Hippokrates či Aristoteles. Ten o ní  také jako první napsal písemné pojednání s názvem „Obraz tajemství přírody“. V Evropě, především v Itálii  pak získala  fyziognomie oblibu zejména v období renesance.  Ve šlechtických kruzích bývalo čtení z tváře oblíbenou společenskou aktivitou. Moderní fyziognomie pak zaznamenala rozmach v 18. století, kdy švýcarský literát, filozof a teolog Johann Kaspar Lavater (1741 – 1801 ) sepsal „ Fyziognomické fragmenty pro podporu lidské znalosti a lásky“. Jeho dílo o čtyřech svazcích se využívá dodnes při výkladu moderní fyziognomie. Odborník na tuto disciplínu vám však může z tváře vyčíst nejen vaše povahové rysy, ale také to, co máte v životě za sebou, čím právě procházíte a co vás v nejbližší době čeká. Čtení z tváře se využívá také při zdravotní diagnostice anebo v personalistice, kdy z širšího okruhu uchazečů pomáhá vybrat kandidáta s nejlepšími schopnostmi pro dané pracovní místo. Nemusíte se však do studia oboru ponořit hluboce, pokud chcete  fyziognomii používat v běžném každodenním životě. Existují základní všeobecné poznatky, pomocí kterých se můžete naučit lépe odhadnout lidi okolo sebe.

 

Kolik tvarů, tolik povah

Nejdříve se podívejte na tvar obličeje. Nositelé obličeje ve tvaru kosočtverce, tedy takového, který se zužuje směrem k bradě, ale jinak je poměrně široký, umějí dobře komunikovat a jsou perfekcionisté. Rádi mají věci pod kontrolou. Tvář, která se nazývá trojúhelníková a zužuje se opačným směrem, tedy k čelu, prozradí na svého majitele umělecké založení, určitou citlivost, ale také prchlivost. Oválný a kulatý obličej hovoří o tom, že máme co do činění s člověkem, který si umí věci naplánovat, je praktický, avšak zároveň přátelský a empatický. Lidé se čtvercovitým tvarem obličeje, čili takovým, který je stejně široký u linie vlasů jako v oblasti dolní čelisti jsou energičtí, průbojní a přímí. Podobní nejen tvarem obličeje, ale také charakterem jsou jim  nositelé obdélníkového obličeje. Ke jmenovaným vlastnostem navíc rádi plánuji, avšak obtížně projevují city. Srdcovitý obličej se zužuje k bradě a rozšiřuje u lícních kostí a směrem k čelu. Jeho majitelé jsou vnitřně velmi silní, průbojní, často však neústupní, avšak s dobrou intuicí.
 


Oko do duše okno?

U očí si všímáme nejen tvaru, ale také jejich pohledu a vzdálenosti mezi nimi. Lidé s kulatýma, velkýma očima jsou otevření, nedělá jim problém projevit náklonnost a bývají také cílevědomí. Malé oči značí určitou uzavřenost, ale také umíněnost. Oči, zešikmené směrem vzhůru, tzv. kočičí oči jsou znakem ambiciózních lidí, kteří se umějí prosadit, avšak nejsou příliš stálí ve vztazích. Pokud jsou oči zešikmeny směrem dolů, jejich nositelé mají tendenci se podceňovat, avšak jsou schopni hluboce milovat své partnery, rodinu i přátele. Člověk s nerovnoměrně posazenýma očima je velmi silný soupeř. Má schopnost nahlížet na věci z více úhlů a jeho úsudek je velmi analytický, pozorný a dokáže proniknout k jádru jakéhokoliv problému velmi snadno. Pokud je pohled očí pevný a stabilní, stejné vlastnosti má i ten, komu patří. Těkavý nebo uhýbavý pohled nesvědčí o přílišné spolehlivosti. Oči, které jsou od sebe posazeny v normální vzdálenosti, značí stabilistu a spolehlivost. Oči posazené blízko sebe prozrazují malou psychickou odolnost i sebevědomí, omezený úhel pohledu na život i problémy. Oči daleko od sebe patří lidem, milujícím svobodu, kteří jsou neradi omezováni.


Cyrano z Bergeracu měl pravdu

Velikosti a tvaru nosů je celá škála. Obecně však platí, že na slovech klasika „Velký nos velkého ducha značí“ rozhodně něco je. Aspoň to tvrdí fyziognomie. Velký nos totiž znamená energickou, neohroženou povahu. Rovný, tzv. římský nos patří povahově stejně „rovným“ lidem, kteří jsou čestní a neholdují žádným výstřelkům. Orlí nos je znakem energie, obchodních schopností i ambicióznosti. Malý nos mají jemní, někdy nesmělí lidé, majitelé dlouhého nosu mohou být rezervovaní, krátký nos naopak patří společenským, někdy možná trochu lehkomyslným jedincům. A co nám prozradí ústa? Především vypovídají o citech. Stejné, přiměřeně plné rty hovoří o tom, že schopnost emoce přijímat i vydávat je u majitele takových rtů v rovnováze. Větší spodní ret mají lidé, kteří potřebují více citu, než jsou schopni projevit, větší horní ret znamená pravý opak. Úzké rty vypovídají o uzavřené povaze, která často nebývá schopná hlubšího citu. A brada? Je to u ní podobné, jako s nosem, čím je výraznější, tím silnější je také životní energie, vůle k sebeprosazení a vytrvalost.Lidé s malou či ustupující bradou bývají neprůbojní, často se slabou vůlí. Všimnete-li si u někoho výrazného důlku na bradě, pak můžete být připraveni na nějaké to překvapení: člověk je jiný, než se jeví navenek.

Je mnoho dalších rysů, které vypovídají o charakterových vlastnostech svého nositele. Pro základní orientaci však zcela postačí znát ty vyjmenované. Pokud se ptáte, jestli je možné nějak poznat vysloveně zlého člověka, pak odborníci tvrdí, že pozor si máme dát na člověka, který má úzké rty a malé, zapadlé oči pod hustým obočím. Ostražití bychom měli být prý i při kontaktu s lidmi s velmi úzkým čelem a současně nízko posazenou vlasovou liní. A co je nejdůležitější: pokud budeme chtít někoho odhadnout a právě si nebudeme moct vzpomenout, co který rys obličeje znamená, řiďme se vlastní intuicí. Obvykle bývá tím nejspolehlivějším rádcem.
 

Hvězdná poradna
Ariela

Ariela

Práce s kyvadlem, Výklad karet
Informace o věštkyni »
Využívá vás partner? Zaslepila vás láska?
Pomohu vám tuto situaci vyřešit! Zavolejte mi na tel.: 906 704 704! Kartářka Ariela
nejsem PŘIPOJENA 906 704 704
Doris

Doris

Minulé životy a karma, Výklad karet
Informace o věštkyni »
Jste od rozvodu sami? Společně další velkou lásku najdeme!
Zavolejte mi na tel.: 906 704 704! Kartářka Doris
nejsem PŘIPOJENA 906 704 704
Poskytuje: E.M.A. Europe s.r.o., 1 min/70 Kč vč. DPH, P. O. Box 14, 110 15 Praha 015

reklama

Reklama horoskopy


Vlastní vyhledávání
   Horoskopy pro mobilní zařízení | RSS rss feed
Podmínky používání | 
Kontakt | 
Partneři | 
Spolupráce | 
Reklama | 
Copyright © 2004 – 2015 HOROSKOP.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Poskytovatel audio textových služeb: E.M.A. Europe s.r.o., 1 min/70 Kč vč. DPH, P. O. Box 14, 110 15 Praha 015, www.platmobilem.cz